Pärast 2017. aasta kohaliku omavalitsuse valimisi Valga vallas võimu jaganud Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioon on koostöö lõpetanud ning Reformierakond on alustanud läbirääkimisi uue koalitsiooni moodustamiseks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja erakonna Isamaa saadikutega.
Valla kommunikatsioonijuhi Põim Kama selgitusel põhjustas koalitsiooni lagunemise vajadus vaadata üle kahe aasta möödumisel haldusreformist valla juhtimisstruktuur ning uuendada juhtimismudelit, milles senised võimuerakonnad ei leidnud mõlemale poolele sobivat lahendust.
Erakonda Isamaa Valga vallavolikogus esindav Monika Rogenbaum on rahul sellega, et opositsiooni kuulunud saadikute tugev töö on andnud vallavalitsusele selge sõnumi parandamist vajavatest valdkondadest. «See, mis Valgas toimub, on ehe näide, et ka opositsiooni kuuludes saab omavalitsuse arengusse panustada. Kohalikus omavalitsuses on pigem vaja vähem poliitikat, ent samal ajal rohkem sisulisi otsuseid, mille langetamisse on kaasatud erinevad osapooled ja oma ala asjatundjad,» selgitab Rogenbaum ning lisab, et loodava võimuliidu hinnangul tuleb vallavalitsusel esmalt tagada korrektne asjaajamine kodanikega.
Lõuna-Eesti Postimees sedastab, et uue võimuliidu soov on parandada koostöös valla valitsemisviisi, rakendada enam avatud valitsemist ja arendada elu nii linnas kui maapiirkondades. Moodustatava võimuliidu koosseis ja juhtimine peaks selguma lähinädalatel. „Ma usun, et praeguseks on kõigil Valga vallavolikogus esindatud jõududel selge, et vaid teerullina rakendatav matemaatiline ülekaal hääletustes valda edasi ei vii. Vald vajab iga voliniku panust ja taustateadmisi ning üldisemas mõttes ka kvaliteedihüpet töökultuuris,“ sõnas Monika Rogenbaum
Valga vallavolikogus on 27 liiget. 2017. aasta kohaliku omavalitsuse valimiste järel moodustasid koalitsiooni volikogus 12 kohta saanud Keskerakond ja seitsme kohaga Reformierakond. Opositsiooni jäid kuue kohaga sotsiaaldemokraadid ning ühe koha saanud Isamaa ja EKRE.