Galerii: Ilmus Tunne Kelami raamat „Isamaa tõde hoieldes”

Eile, 21. märtsil esitles Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam oma kõnede ja kirjutiste kogumikku „Isamaa tõde hoieldes”.

Raamat sisaldab Tunne Kelami olulisemaid sõnavõtte ja kirjutisi 1970.aastate algusest tänaseni. Tegemist on ainulaadse kogumikuga, kus on muu hulgas avaldatud Eesti Demokraatliku Liikumise ja Eesti Rahvusrinde memorandum ÜRO Peaassambleele (24.10.1972) ning Eesti Kongressi I istungijärgu avakõne (11.03.1990).

Kogumik kannab endas taasiseseisvunud Eesti riigi vaimu ja toob lugejani kaasaegse isamaa olemuse. Kirjutatut illustreerib ajaloolise väärtusega värvikas pildimaterjal.

Tunne Kelam on 15 aastat esindanud Isamaa erakonda Euroopa Parlamendi suurimas, Euroopa Rahvapartei (ERP) fraktsioonis. 2006. aastal pälvis ta ERP kõrgeima tunnustuse – Robert Schumani nimelise medali ja diplomi.

Kogu oma tegevuse vältel on Tunne Kelam rõhutanud majanduslik-poliitilise koostöö ning Euroopa vaimsete väärtuste tasakaalu vajadust, lähtudes kristlik-demokraatlike põhimõtete järjepidevusest.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga