Justiitsminister: digitaliseerimine toetab tõhusamat kriminaalmenetlust

Foto: Scanpix

Justiitsminister ütles prokuratuuri üldkogul, et kriminaalmenetlus peab olema kiirem, tõhusam ja ohvrisõbralikum ning selles on suur osa ka digitaliseerimisel.

„Selleks, et tagada tarkade  valikute tegemine, kriminaalmenetluse efektiivsus ja kiirus ning samal ajal nii ohvri kui süüdistatavate õiguste kaitse, ei pääse me üle ega ümber kriminaalmenetluse digitaliseerimisest. See on kindlasti lähiaastateks üks meie prioriteet,“ rääkis justiitsminister Urmas Reinsalu.

Justiitsminister rõhutas, et tegeleme selles vallas samal ajal nii infosüsteemide arendamise kui õiguse korrastamisega. „Rahuldavaks ei saa pidada seda, et meie tänases e-riigis peetakse kriminaalmenetluse andmekogusid nii, et osa dokumente koostatakse arvutis, trükitakse välja, kirjutatakse alla ja skaneeritakse e-toimikusse. See ei taga andmete ühtlust ja kvaliteeti ning selline olukord peab muutuma,“ lausus minister. 

Reinsalu sõnul ei tohi eelseisev digitaliseerimine olla siiski reform reformi pärast ning on tähtis, et muudatusega kaasneb protsesside lihtsamaks, isegi mugavamaks ja tõhusamaks muutmine, millega töö tulemus saab selgem ja paremini kasutatav. Samuti ei tohi digitaliseerimine olla tema sõnul valikuline, vaid seda tuleb teha kõigi andmetega.

Minister andis oma kõnes ülevaate ka kuritegevuse hetkeseisust, kriminaalmenetluse vallas eesootavatest seadusemuudatustest, kuritegevuse vähendamise eesmärkidest ja Euroopa Prokuratuuri loomise kavast.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga