Riina Solman huvihariduse kärpest: valitsus annab järjekordse hoobi Eesti peredele ja lastele

Riina Solmani sõnul on huviharidus oluline osa laste arengust ja suunanäitajaks nende tulevikule.

Viis kuud ametis olnud Reformierakonna, Eesti 200 ja sotsiaaldemokraatide valitsus on selle ajaga süstemaatiliselt lõhkunud Eesti perepoliitika alustalasid ning halvendanud perede toimetulekut. „Nüüd astutakse selles vallas järjekordne küüniline samm, kaotades ära lasterikastele peredele mõeldud huviringitoetuse,“ kritiseeris endine rahvastikuminister, Isamaa aseesimees Riina Solman.

Riigikogu saadiku sõnul on Eestis kestev ränk demograafiline kriis. „Väikese positiivse märgina sündis augustis Eestis 993 last, mis on küll jätkuvalt ajalooliselt väike number, kuid vähemalt on viimastel kuudel sündimusnumbrid vaikselt tõusma asunud. Need lapsed sündisid peredesse, kes said oma plaane teha teadmises, et tänavu tõusevad nii lapse- kui ka peretoetused. Selle kindluse hävitas ametisse astunud valitsus oma esimesel tööpäeval,“ sõnas Solman.

Kui peretoetuste kärpe puhul sai valitsus pugeda suure kokkuhoiu vabanduse taha, siis äsja vastu võetud huviharidustoetuse kärpega võetakse ära summad, mille mõju riigieelarvele on minimaalne, kuid peredele antakse niigi raskes finantsolukorras tõsine löök.

Solman loetles: „Lisaks peretoetuste kärpele kaotas valitsus ära täiendava tulumaksuvabastuse alates teisest lapsest ja eluasemelaenu intressidelt. Vaatamata jätkuvalt kõrgele inflatsioonile kerkivad järgmisest aastast seoses käibemaksutõusuga kõik hinnad, tõuseb kütuseaktsiis ja kavas on kehtestada ka automaks. Nüüd siis minnakse konkreetselt laste huvihariduse kallale. Kui palju peavad Eesti pered veel enda elujärje halvendamist kannatama?!“

„Laste huviharidus ei ole pelgalt meelelahutuslik „toredusmeede“. See on vajalik meie laste andekuse ja arengu toetamiseks ning mõjutab nende tulevikku. Paljudele lastele on huviringid ja -trennid suunanäitajaks tulevikus töökoha valikul. Need annavad neile võimaluse avastada oma huve ja kirgi ning arendada oskusi, mis võivad neid elus kaugele viia,“ rõhutas Solman. „Selle asemel, et leida võimalusi laste arengu toetamiseks ja nende tuleviku kindlustamiseks, võetakse nõrgematelt toetused ära. See on murettekitav signaal, mis ei anna lootust, et valitsusel on prioriteetideks meie laste heaolu ja tulevik.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga