Jõgevamaal selgub aasta isa ja maakonna tutvustamiseks tuleb kultuuriürituste kuu

Aivar Kokk Jõgevamaa kultuuritegelastega toimunud kohtumisel. Foto: Eveli Jürgenson

Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse nõukogu esimees Aivar Kokk (Isamaa) kohtus 3. novembril Jõgeva Kultuurikeskuses maakonna kultuuritegelastega, et rääkida võimalustest, kuidas kultuuri ja kultuuriürituste kadu maakonda tutvustada.

„Leppisime kokku, et järgmisel aastal viikase ühiselt läbi kultuuriürituste kuu, taastatakse ülemaakonnaline Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtt ning maakonna teenetemärkide andmine Jõgevamaa tublidele inimestele,“ rääkis Aivar Kokk ning lisas, et ühtlasi sai kokku ka Jõgevamaa aasta isa aunimetuse saaja žürii ning 13. novembril kuulutatakse tiitlisaaja välja Kuremaa lossis.

„Kandidaate, kes seda tiitlit vääriksid, oli juba esimesel konkursil palju, aga tuli teha otsus, sest statuudist lähtuvalt saab välja anda vaid ühe aunimetuse,“ märkis Kokk.

Jõgevamaa aasta isa aunimetusega tunnustatakse Jõgevamaa tublisid isasid esmakordselt. Aunimetuse väljaandmise eesmärk on väärtustada isa ja isadust ning mehe rolli laste kasvatamisel. Aasta isa konkursile saab esitada isa, kelle tegevus kodus, tööl ja ühiskondlikus elus on eeskujuks ning kelle peres kasvab või on üles kasvanud vähemalt üks laps.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga