Isamaa moodustab koos uute liitujatega Tartus viieliikmelise fraktsiooni

Merle Jääger ja Isamaa peasekretär Priit Sibul. Foto: Eesti Uudised

Kohalikel valimistel valimisliidu nimekirjas Tartu linnavolikogusse valitud Jüri Kõre ja Merle Jääger liituvad taas Isamaaga ning koos uute liitujatega moodustatakse Tartu volikogus Isamaa fraktsioon.

Isamaa Tartu piirkonna esimehe Kaspar Koka (Kokk) sõnul tähendab Kõre ja Jäägeri liitumine Isamaa liikumist õiges suunas. „Järgmise aasta kohalike valimiste eel võidab liitujatest nii Isamaa volikogu fraktsioon, kui ka terve piirkond. Mul on hea meel, et Merle ja Jüri arvates on kõige parem viis asju ära teha just koos Isamaaga,” märkis Kokk.

2021. aasta kohalikele valimistele läheb Isamaa Tartus vastu tugeva nimekirjaga. Kaspar Koka sõnul on otsuse üheskoos edasi minna teinud pikk nimekiri isamaalastes, kes eelmistel kohalikel valimistel jäid poliitikast eemale või kandideerisid valimisliitudes.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder lisas, et rahvuslikul poliitikal on Tartus alati olnud lai kandepind. „Viimase paari aasta jooksul on Isamaa Tartus selgelt tugevnenud. Olen kindel, et see suund on elujõuline ja Tartu kasvamine isamaalises vaimus jätkub,“ ütles Seeder.

Valimisliidu Tartu Heaks nimekirjas volikogusse valituks osutunud Merle Jäägeri sõnul on ühisosa Isamaa poliitika ja tema maailmavaate vahel suur. „Riigikogu valimistel juba kandideerisin Isamaa nimekirjas. Volikogu igapäevatöös näen, et mul ja Isamaal on selge ühisosa. Selleks, et meid saadaks edu igapäevatöös volikogus ja ka järgmistel valimistel, on uue fraktsiooni moodustamine mõistlik ja õige samm,“ ütles Jääger.

Jüri Kõre sõnul tuleb ületada jabur olukord riigi ja mitmete kohalike omavalitsuste tasandil. „Ühtedel on küll jõud, aga napib ideid mida ellu viia. Teistel jagub mõtteid, aga pole piisavalt jõudu. Isamaa erakond Isamaa fraktsiooni seljataga avardab kardinaalselt meie tegutsemisruumi,” lisas Kõre.

Isamaa fraktsiooni moodustavad: Mihhail Lotman, Merle Jääger, Anneli Kannus, Jüri Kõre ja Kaja Tarto. Tartu Linnavolikogus on 49 liiget. Reformierakonna fraktsiooni kuulub 20, Keskerakonna fraktsiooni 7, SDE fraktsiooni 8 ja Isamaa fraktsiooni 5 liiget. Lisaks on volikogus esindatud valimisliitude Tartu Eest, Tartu Heaks ja EKRE saadikud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga