Helir-Valdor Seeder: Head teadmistepäeva meile kõigile!

Isamaa esimees Helir- Valdor Seeder Foto: Eesti Uudised

Head erakonnakaaslased,

Esimene september on teadmistepäev ning sellel päeval algab traditsiooniliselt Eestimaa koolides õppetöö. Meie noored kodanikud asuvad õpihimulistena teadmisi omandama.

Tänapäeva haridustee on muutunud mitmekesiseks ja paindlikuks. Meie seas on neid, kes õpivad koos lastega samadel kursustel ja seminaridel. See annab tunnistust sellest, et oleme haridususku ning vaimuvalguse poole püüdlemine ongi see, mis tagab meie rahva ja riigi edasise arengu.

Kooli peategelasteks on õpilased aga õppeprotsess on edukas siis, kui ühise eesmärgi nimel pingutavad üheskoos õpilased, õpetajad ja lapsevanemad. Targalt ja ühiselt tegutsedes õpivad kõik.

Õpetajatel on koolis eriline roll. Õpetaja on ju see, kes peab teadma kõike oma erialast, olema psühholoog ja eeskuju. Õpetaja ei väsi, tal peab jaguma aega ja mõistmist. Ja õpetaja teeb seda kõike rõõmuga, kui ühiskond märkab ja väärtustab tema pingutusi.

Aga haridus ja õppimine ei alga siiski mitte koolist, vaid hoopis kodust ja perest. Lapsevanemad, õed, vennad ja vanavanemad on need, kes kujundavad meie laste väärtushinnanguid ja arusaamasid enne kooli ja väljaspool kooli.

Kool ja kodu, haridus ja pere – need väärtused kuuluvad kokku ja moodustavad Isamaa poliitika vundamendi. Oleme samuti haridususku ja seepärast on 1. september ka meie erakonnale pidulik päev.

1. september on alati täis nooruslikku sära ja uudishimulikke pilke. Jätkugu seda teadmistejanu ja avastamisrõõmu kogu õppeaastaks. Head teadmistepäeva meile kõigile!

Helir-Valdor Seeder

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga