Isamaa naiskogu analüüsis KOV 2021 valimistulemusi ja valis Aasta IRENiks Riina Kiti

Piret Maasik, Riina Solman, Riina Kitt, Margit Leerimaa ja Gerli Lehe. Foto: Isamaa erakond

Isamaa naiskogu IREN valis eilsel, ühenduse aastat kokkuvõtval seminaril Aasta IRENiks 2021 Riina Kiti, kes on 15 aastat tagasi liitnud Isamaaliidu ja Res Publica erakonna naisühendused ning olnud seega Isamaa Naiskogu IRENi loojaks.

Aasta IRENi nominentidena tunnustati Isamaa Perede Ühenduse ja Harju piirkonna aseesimeest Gerli Lehet ja Isamaa Harju naisklubi juhatajat ning Harju piirkonna juhatuse liiget Piret Maasikut. Tunnustuse pälvisid lisaks nominentidele üheksa IRENi liiget üle Eesti, kes osalesid KOV valimistel ja on näidanud üles aktiivsust erakonna ehitamisel.

„Isamaa naiskogu nimi IREN on moodustatud kahe ühinenud erakonna algustähtest – Isamaa ja Res Publica Naised. Aasta IREN 2021 Riina Kitt on oma tegudega olnud Isamaa maa sool, olles vastavalt IRENi aadetele konservatiivne, alalhoidlik ja erakonna paremale käekäigule mõtlev. Riina Kitt kunagise naiskogu juhina on kasvatanud üles kaks tublit edukalt panganduses tegutsenud poega ning on täna õnnelik vanaema kahele lapselapsele,“ ütles naiskogu esinaine Riina Solman.

„Isamaa naiskogu IREN liikmelt oodatakse Isamaa-armastust, truudust, töökust, hoolivust, abivalmidust, headust ja hoogsat tegutsemist. Meie naiskogu tarkus on olla alalhoidlik ja seista rahvuskultuuri, keele ja perepoliitika e rahvuse säilimise eest. Riina toel on IREN tegelenud perekonnapoliitikaga ja suurperede toetamisega aastaid. Alles eelmisel aastal lõi IREN oma erakonna suurperede aitamiseks suurperede laste huvitegevuse toetusfondi,“ selgitas Solman.

IRENi seminaril analüüsiti koos politoloog Martin Mölderiga ka möödunud KOV valimiste valimistulemusi. Uuringute põhjal vedasid Isamaa kohalike valimiste eelse toetuse kasvule ennekõike naised. Isamaa toetus on naiste hulgas teinud läbi märkimisväärse hüppe. Kui varasemalt on Isamaa toetajate hulgas olnud suuresti meesvalija, siis KOV valimiste aegu edestasid naisvalijad mehi. Kui augusti kolmandal nädalal oli Isamaa toetus naiste hulgas 4.47 ja meeste hulgas 7.14 protsenti, siis kohalikeks valimisteks oli toetus naiste hulgas kasvanud 7.84 protsendini ning meeste hulgas oli see samal ajal 7.29 protsenti

Tänaseks on Isamaa erakonna toetus tõusnud veelgi ja kui viimaste kuude trende vaadata, siis kindel on see, et Isamaa toetus on üleüldiselt väga jõudsalt kasvanud. Laiemas pildis on see tegelikult esimene pikem periood, kus Isamaa toetus on alates 2019. aasta valimistest selgelt kosunud.

„Isamaa on maa sool ja jõulude ajal on sobilik kasutada metafoori – Isamaa on küünal, mida vaka alla panna ei õnnestu,“ ütles IRENi esinaine Riina Solman.

Varasemalt on Isamaa Aasta IRENi tiitliga pärjatud Ulla Preeden, Jaanika Gedvil, Riina Solman, Kaia Iva ja Annely Akkermann.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga