Ladõnskaja-Kubits: kui minu visiooni toetajaid on palju – on ka minu hääl poliitikas tugevam.

Viktoria Ladõnskaja-Kubits. FOTO: Scanpix/Tairo Lutter/EESTI MEEDIA

Need, kes on jälginud Isamaa erakonna poliitiku Viktoria Ladõnskaja-Kubitsa sõnavõtte ja postitusi sotsiaalmeedias teavad, et teda on terve elu saatnud nn numbrimaagia. Oma facebooki postituses selgitab Isamaa poliitik, mida tähendab number 124 Euroopa Parlamendi valimistel.

Äsja täitus 15 aastat hetkest kui Eestist sai Euroopa Liidu liige. Euroopa Parlamendi valimised on tähtsad. Asjaolu, et hiljuti olid Riigikogu valimised ning sisepoliitiline seis on teravalt emotsionaalne, on raske nii valijatele kui ka poliitikutele. Kuigi siseriiklikud konfliktid ei ole lahendatud tuleb siiski minna edasi, sest Eesti on rahvusvahelise pere liige ja meil on vastutus.

Ma kandideerin Euroopa Parlamendi valimistel. Miks ma seda teen? Kas mul on isiklik huvi saada Euroopa Parlamendi liikmeks? Vastan teile ausalt – kandideerin, et teha ka enda poolt kõik võimalik, et Eesti säilitaks koha ja kaasarääkimisõiguse fraktsioonis – Euroopa Rahvapartei (EPP) fraktsioonis. Jah, ainult meie erakond, Isamaa, on Eestist Euroopa Rahvapartei liige. EPP on kõige suurem poliitiline jõud Euroopa tasemel. Kui me tahame olulisi protsesse Euroopa tasemel mõjutada, peab Eesti olema kindlasti EPP-s esindatud.

Seda esindatust on vaja mitte ainult ja isegi mitte niivõrd erakonnale, vaid Eestile – et meil oleks seal esindatud inimene, kes vajalikul hetkel suudab olla otsuste juures ja neid otsuseid mõjutada. Ka Marju Lauristin tunnistas, et Isamaa üks koht Euroopa Parlamendis EPP fraktsioonis on pool Eesti mõjujõust Euroopa Parlamendis. Me peame selle köögilaua ümber olema, sest siis oleme koos otsustajatega. Selle nimel, et Eesti selle koha saaks, olen valmis panustama oma nimega. Kuigi õigupoolest on mul ka Eesti parlamendis tegemist küll.

Ja veel, need valimised on minu jaoks olulised, et sellest aru saada, kui palju usaldatakse justnimelt mind. Terves Eestis. Iga valimine on poliitiku isikliku kapitali või hääle tugevuse proov. Kui minu visiooni toetajaid on palju – on ka minu hääl poliitikas tugevam. Selleks et ühtteist ära teha Riigikogus on vaja toetust ka eelseisvatel Euroopa valimistel.

… Ja pisut ka numbrite maagiast. Minu valimisnumber on 124. Täpselt sama number oli majal, kus kostis minu kui vastsündinu hääl. Ning 24 oli maja number, mis oli mu lapsepõlve ja nooruse kodu Lasnamäel. Pisut imelik tunne, kui avastad uues olukorras vägagi oma numbri – 124.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga