Galerii: Isamaa Aasta Ema ja nominentide tunnustamine

Isamaa aasta ema 2020 Leili Särg

Meid tabanud koroonakriisi tõttu pidime sel aastal emadepäeva virtuaalselt tähistama. Olen aga kindel, et see ei vähenda karvavõrdki emade jaoks selle päeva olulisust. Täna tunnustas Isamaa Naiskogu IREN juhatus Isamaa Aasta Ema ja nominente tänukirjade ja meenetega.

Miks me emadepäeva tähistame? Ikka selleks, et kõik emad, kes ükskõik missuguses eluetapis oma lastele pühenduvad, nende eest hoolitsevad ja neile oma tingimusteta armastust jagavad on suurt tunnustust väärt ja väärivad esiletoomist. Lapse kasvatamine on suur, puhkuseta töö. Nelja ja enama lapse kasvatamine on aga veel nelja ja enamakordne töö.

Rudyard Kipling, Mowgli tegelaskuju looja, on öelnud ema töö kohta ilusti: Jumal ise ei jõuaks igale poole ja seetõttu lõi ta ema ameti. Seetõttu usun, et auhindu emade tunnustamiseks ja väärtustamiseks ei ole kunagi liiga palju.

Peresõbralikkus, lapsevanema rolli väärtustamine, Eesti järelkasv ja lasterikkus on alati olnud Isamaa prioriteetideks. Iga pere, kus kasvavad lapsed, on tegelikult elutöö preemia vääriline. Isamaa Aasta Ema tiitliga toetame ühtlasi laiemalt lasterikkust ning märkame ja tõstame esile nende tegusate emade igapäevast pühendumist.

Soovin veelkord rõhutada, et inimvara on Eesti kõige väärtuslikum vara, mida tuleb hoida ja kaitsta. Rahvastiku– ja perepoliitikal on kandev roll rahva kestlikkuse ja arengu tagamisel. Rahvastikupoliitika suundadest tuleb kõige olulisemaks pidada peredele kindlustunde loomist, et sünniksid lapsed ning neil oleks võimalik üles kasvada ja oma andeid arendada turvalises ja toetavas keskkonnas. Eriti oluline on just lastega peredega arvestamine. Kui meie lapsevanematel läheb hästi, siis on lapsed Eestis hoitud ning meie riigi ja rahva tulevik on kindel.

Isamaa IREN´i Naiskogul on suur rõõm anda välja Isamaa Aasta ema aunimetus Leili Särjele, kes on kahtlemata teeninud ära suure imetluse, tänu ja toetuse. Tänan rahvastikuministrina kõiki Isamaa Aasta Ema nominete: Ene Saar, Mirjam Tiitus,  Marju Parv, Triin Lumi,  Nele Ploomipuu,  Mari Lipp, Kadri Tirs, Ingrid Härm ja Heidi Sibul. Palju õnne, palju tervist ja kauneid hetki oma toredate laste ja perega! Teie töö on hindamatu!

Olge hoitud armsad emad ja vanaemad, sest teie hoiate meie kõigi tulevikku.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga