Eesti ja Ühendkuningriigi vaheline lennuliiklus on esialgu peatatud käesoleva aasta lõpuni. Foto: Aare Lepaste

Eesti ei plaani erilendude korraldamist oma kodanike Ühendkuningriigist kojutoomiseks, küll aga kutsub välisminister Urmas Reinsalu Ühendkuningriigis olevaid Eesti kodanikke endast teadma andma, registreerides ennast ministeeriumi kodulehel, vahendab ERR.

Reinsalu sõnul on see vajalik, kuna kontaktide olemasolul saab välisministeerium Eesti kodanikke operatiivselt informeerida. Lisaks soovitas välisminister endast teada anda inimestel, kellel on erakorralisi probleeme, mida ministeeriumi konsulaarosakond võiks aidata lahendada. Üldiselt soovitas ta aga Ühendkuningriigis asuvatel inimestel praegu reisimisest hoiduda ja jääda oma asukohta.

Brexiti kontekstis on Suurbritannias ennast registreerinud üle 11 000 Eesti kodaniku, et nad saaksid tulevikus jääda legaalselt Ühendkuningriiki, ütles minister. Välisministeeriumi konsulaarabi büroo juht Tiina Kallasmaa ütles esmaspäeval ERR-ile, et nende praegustel andmetel on Ühendkuningriigis lõksus 38 Eesti inimest.

Seoses Ühendkuningriigis avastatud märksa nakkavama koroonaviiruse tüvega otsustas Eesti valitsus 20. detsembril peatada Eesti ja Ühendkuningriigi vahelise lennuliikluse käesoleva aasta lõpuni. Piirang lennureisijate veole on ajutine ja valitsus vaatab selle üle, kui koroonaviiruse uue tüve kohta on saadud rohkem infot.

Postimehe andmeil on Soome, Rootsi, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Šveits, Portugal, Belgia, Austria, Bulgaaria, Taani, Rumeenia, Horvaatia ja Holland teatanud, et peatavad Ühendkuningriigist saabuvad lennud. Tšehhi teatas rangematest karantiinireeglitest Ühendkuningriigist saabujatele. Eesti, Läti ja Leedu on peatanud kõik reisilennud Ühendkuningriigi suunal ja sealt lähtuvad lennud. Algselt keelas Leedu 20. detsembril ainult Ühendkuningriigist saabuvad lennud, kuid teatas nüüd ka Ühendkuningriiki suunduvate lendude tühistamisest.

Välisminister Urmas Reinsalu ja välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor Tiina Nirk annavad 21. detsembril pressikonverentsi seoses uuenenud reisihoiatusega Ühendkuningriigi kohta. Kell 14 algavat pressikonverentsi saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga