Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) vähihaigete nõustaja-tugiisik Merike Värik liitus Isamaa erakonnaga ja kandideerib Tallinnas Isamaa nimekirjas. Väriku sõnul kandideerib ta kohalike omavalitsuste volikogude valimistel, et aidata tagada head ja kvaliteetsed tervishoiuteenused.
Merike Väriku sõnul on Eesti inimeste tervis ja arstiabi kättesaadavus olnud aastaid tema südameasjaks. „Kõik, mis puudutab raskelt haigeid, nende ravi, taastusravi ja ka lähedaste tervist on mulle väga oluline. Olen juhtinud tähelepanu sõeluuringutele, haiguse varajase avastamise ja ennetuse olulisusele, vähiravile, taastusravile, patsiendi testamendi vajalikkusele ning pallatiivravi ja hospiitsi teenuste kättesaadavusele. Et kõik keemiaravile suunduvad inimesed, kes vajavad parukat, saaksid selle tasuta. Tahan teha kõik, et ükski inimene ei jääks bürokraatiarägastiku tõttu arstiabita,“ ütles Värik.
Merike Värik on välja pakkunud mitmeid ettepanekuid, mis on aidanud patsiente ja inimeste elu parendada. „Aastaid rääkisime ja juhtisime koos kaasamõtlejatega tähelepanu ravikindlustamata inimese kaasamisest sõeluuringutesse. See paljude inimeste elusid päästev ettepanek realiseerus 2021. aastal. Sellele, et sõeluuringute külastatavus ja valimigrupp suureneks ning vajadusele pöörata pallatiivravile suuremat tähelepanu olid teemad, millele sai juhitud tähelepanu eelmistel valimistel. Tänaseks on siin tehtud suur edasiminek ja töögruppide eduka töö tulemusena on valminud pallatiivravi ravi- ja patsiendijuhend,“ kirjeldas ta.
Värik juhtis tähelepanu täieliku töövõimetusega patsientide raskele olukorrale, millega kaasnes pensionireformi muudatus, mis võimaldas täieliku töövõimetusega inimestel ilma tulumaksu tasumata ja kiirendatud korras pensionikindlustust kasutusele võtta. „Nende inimeste tervis ja aeg on piiratud. Raske haigusega patsiendid saavad tänu sellele ennast aidata ja maksta oma hooldusteenuste eest,“ ütles Värik.
Merike Värik on töötanud 24 aastat Seesam Kindlustuses. Tal on kolm kõrgharidust: esimene kultuurivaldkonnast, magistrikraad majanduses. Pärast rasket rinnavähi ravi otsustas ta minna Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õeks õppima. Lisaks õppis ta vaimse tervise eriõeks. Värik on 9 aastat nõustanud Põhja Eesti Regionaalhaiglas vähihaigeid ja nende lähedasi, lisaks korraldanud ka regulaarselt tasuta teabepäevi vähipatsientidele ja nende lähedastele. 2018. aasta tervisetegude valimisel pälvis ta töö eest vähipatsientidega aasta tegija nimetuse. Ta on õiguskantsleri inimõiguste nõukoja liige.