Priit Sibul: loodame presidendi kiirele reageerimisele perehüvitiste seaduse väljakuulutamisel

Isamaa peasekretär Priit Sibul loodab, et president reageerib kiirelt ja kuulutab seaduse välja, et Sotsiaalkindlustusamet saaks hakata esimesel võimalusel suurenenud laste- ja peretoetuste väljamakseid tegema. Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Riigikogu võttis 28. detsembril 61 poolthäälega muudetud kujul vastu perehüvitiste seaduse, perekonnaseaduse ja töölepingu seaduse muutmise seaduse eelnõu, eemaldades sealt vabariigi presidendi hinnangul põhiseadusega vastuollu läinud lause.

„Viimase nädala jooksul Riigikogus peetud arutelude tulemusel jõudsime arusaamani, et selle ühelauselise muudatusega lahendame presidendi osutatud murekoha. Loodetavasti reageerib president kiirelt ja kuulutab seaduse välja, et Sotsiaalkindlustusamet saaks hakata esimesel võimalusel suurenenud laste- ja peretoetuste väljamakseid tegema,“ sõnas Isamaa peasekretär Priit Sibul otsust kommenteerides.

Olenemata presidendi väljakuulutamise kiirusest laekuvad jaanuaris toetused veel senises määras, sest riigisüsteemid ei jõua vajalikke muudatusi piisavalt kiirelt sisse viia. Uues määras väljamaksed algavad 1. veebruarist ning jaanuari eest sisse jäänud vahe tasutakse peredele tagasiulatuvalt hiljemalt 31. maiks. Esimene lasterikka pere toetuste indekseerimine toimub 2024. aasta 1. mail.

„Soovin südamest tänada kõiki häid kolleege nii Riigikogus kui ka sotsiaal- ja justiitsministeeriumis ning nende allasutustes, kes jõulupühade ajal nägid vaeva, et see seadus saaks uuesti läbi analüüsitud ja vastu võetud. Nende pühendumus ning Riigikogu saalis seadusele antud laiapõhjaline toetus näitavad, et laste- ja peretoetuste tõusule on Eesti ühiskonnas laiapõhjaline tugi,“ lisas Sibul.

„Loodetavasti tuleme juba pärast märtsikuiseid valimisi koalitsiooniläbirääkimistel lastetoetuste täiendava suurendamise juurde tagasi, et peredel oleks Eestis veel parem ja kindlam elada.“

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga