Riigihalduse minister Riina Solman Valgamaal: omavalitsused saavad riigilt tuge

Riina Solman kohtumisel Valgamaa erakonnakaaslastega. Foto: Sirle Rosenfeldt

Riigihalduse minister Riina Solman külastas täna, 30. septembril Valgamaad, Isamaa Valgamaa piirkonna liikmetega kohtumisel arutati nii ministri haldusvaldkonna kui ka elektrihinna teemadel.

Ministri sõnum teemal, kuidas riik toetab järgmisel aastal kohalikke omavalitsusi, on konkreetne.

Nii kõrgete energiahindadega toimetulekuks kui ka Ukraina sõjapõgenike vastuvõtmiseks eraldatakse kohalikele omavalitsustele üle 10 miljoni euro. Omavalitsuste finantsvõimekust aitab suurendada prognoositav 160 miljoni euro võrra suurem tulumaksu laekumine.

Samuti on ääretult oluline, et hooldekodude elanike omaosaluse vähendamiseks ja kodus elamist toetavate teenuste paremaks kättesaadavuseks eraldatakse omavalitsustele 2023. aastal poole aasta kohta 39,2 miljonit ja 2024. aastal täisaasta kohta 56,7 miljonit eurot.

Riina Solman kinnitas, et riik pakub tuge elektriturureformi universaalteenuse ning laste- ja peretoetuste tõusu kaudu. Foto: Sirle Rosenfeldt

Lisatuge tuleb omavalitsustele 2023. aastal avanevatest EL uue struktuuritoetuse perioodi meetmetest, mille kaudu antakse omavalitsustele ja teistele piirkondliku arengu eestvedajatele järgmistel aastatel enam kui 250 miljonit eurot.

„Riik pakub tuge kallinenud energiahindade leevenduseks elektriturureformi universaalteenuse ning laste- ja peretoetuste tõusu kaudu,“ kinnitas Riina Solman kohtumisel erakonnakaaslastega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga