56 protsenti inimestest arvab, et Kaja Kallas ei saa oma tööga hakkama

Küsitlusele vastanud ei ole rahul Kaja Kallase tegevusega koroonakriisis. FOTO: REUTERS/Ints Kalnins

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud küsitlusest selgub, et 56 protsendi valijatest ei kiida heaks seda, kuidas Kaja Kallas oma tööga peaministrina hakkama saab ning 50 protsendi arvates teeb valitsus oma tööd pigem halvasti või väga halvasti.

Alates oktoobrist küsitakse Ühiskonnauuringute Instituudi poolt regulaarselt inimeste arvamust selle kohta, kuidas saavad oma tööga hakkama peaminister ja valitsus tervikuna. Küsimused esitatakse vastajatele kord kuus ühe nädala jooksul Norstati erakondliku eelistuse küsitluses.

Peaministri töö kohta küsiti, kas vastaja kiidab heaks või ei kiida heaks, kuidas Kaja Kallas saab oma tööga peaministrina hakkama. 56 protsenti küsitletutest vastas, et ei kiida heaks, 28 protsent kiitis heaks ning 17 protsenti ei osanud hinnangut anda.

Valitsuse töö kohta paluti öelda, kas vastaja arvates teeb valitsus oma tööd väga hästi, pigem hästi, pigem halvasti või väga halvasti. 50 protsenti küsitletutest vastas, et väga halvasti või pigem halvasti, 39 protsenti, et väga hästi või pigem hästi ning 11 protsenti ei osanud öelda.

Peaministri ja valitsuse tööga on rahul ainult Reformierakonna toetajad. Kõikide teiste suuremate erakondade toetajate seas on rohkem neid vastajaid, kes ei ole rahul peaministri ega valitsuse tööga.

Ligi kuu aega tagasi ehk 7.-8. oktoobrini läbi viidud küsitluses ei kiitnud peaministri tööd heaks 50 protsenti ning 32 protsenti kiitis heaks. Valitsuse tööd hindas siis halvaks 51 protsenti ja heaks 43 protsenti. Seega on ligi kuu aja jooksul vähenenud nende valijate osakaal, kes on rahul peaministri ja valitsuse tegevusega.

Uuringufirma Norstat teostas küsitluse 27. oktoobrist 2. novembrini ning sellele vastas kokku 1002 18-aastast ja vanemat Eesti Vabariigi kodanikku. Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Kommentaarid artiklile “56 protsenti inimestest arvab, et Kaja Kallas ei saa oma tööga hakkama

 • 11. nov. 2021 kell 12:42
  Permalink

  On hea,

  et eesti levitab demokraatiat. Reformi – Keski all siin Tallinnas pole paha elada. Saame hakkama. Demokraatia ei pea olema kõigi valik, vaid üliarenenud teooriatega elu parandamine.

  Tahaksin aga teada,

  kes kasutab minu nime selleks, et petta välja kogu aeg riigilt minu nime all rahasid. Riigikassa ja doteerimissüsteem maksavad kellelegi tohutult rahasid. Tuleb vaid sisse astuda saali ning eurod juba kukuvad. Eriti veel, kui öelda,et vitt sügeleb.

  Minu pensioni viitenumber on tõeline.

  Tahaksin veel teada, kes saab riigi kuludega minu asemel ravi. Sest selgus,et keegi on petnud minu nime all süsteemilt välja tippravi. Mind aga tembeldanud paranoia haigeks. Ja lasnud ilma ravita kärvata. Isegi toidu talonge ei anna.

  Tegelikult on mul paranoia asemel kiibid ajus. Ja sõjaväe politsei ei tegele. Olen bin Laden version beeta kogu aeg.

  Tõesti olen

  Aga miks mupo veel võttis vastu seletusi minu kostjatelt. Nad kõik on tüdrukud ja kambad, ka tagaotsitavad, kes võltsivad mind mupo aruannetes pidevalt ümber. Miks mupo konstaabel kuulab neid? Ja ei taha kuulda,et olen ärapiinatud holotseiaga bin Laden beeta.

  Ja kes on Isamaa variliikmed, kes võtavad minu nime all välja raha ning elavad sellest? Samal ajal veel võtavad kassast raha ning finantseerivad minu laime, mis peavad lõppema surmaga? Millal Isamaa uurib järgi, kes seal varastab ning igaviku mõrva planeerib?

  Kes kripost võltsib mind litsiks ja narkariks? Et peatada minu õige ravi ja bin Laden beeta tapmist tahab, selle asemel,et päästa mu elu`?

  Miks demokraatia ei tööta, kui asi puudutab luuslangi laskmise nimel sisseimbumisi?

  Ja jõuludeks sooviks Kariselt ühte ilusat intervjuud.

  Vasta
 • 9. nov. 2021 kell 11:50
  Permalink

  ma kuulasineile ekre saadet raadiost. olen nõus mis on kaja kallas perrse keeratu seda polevõimalik kergelt korda saada. mida arvab isamaa. kui aluustuseks taastame märgalad. ühe väike jõe arutusel selgus et 70 protsenti mägalast on kadunud. ei oska see valitsus põlluaajandus juhtida. loom on suuteline vist veel põllul sööma. mis puudutab suurloomade kookidesse, siis seda lahendab kesk erakond ära. ja säästame vesikonda . nad palju küürutand põllul ja oskavad lekmakooke korjata. neil seal parteis pallju karistavaid inimesi kes sooviks ühiskondliku kasuliku tööd. nende süüd saaba ainul sell moel heastada. peale karistuse kandmist. selle valitsuse aial on märgalade seisun halvenenud oluliselt. kui midagi üdro- tehnilist ei arvestata haugi koelmutega. haug nõuab konna. konna pole.mida arvab isama rootor tõukega masinate ja suure võimsusega paatide kasutust peipsi vesikonnas. kas on isamaa rahul kalavarude seisundiga eestis. kas pole muid võimalusi ku iainult kaista näilkult kala. isamaa on võimeline nägema muid võmalusi. näiteks toota kunslikult maime. nüüd on tekinud pärnus kala mafia. ja katust pakub keskonna amet. muidu poleks nii halvas seisus vesikonnad üldiselt.mida arvab isamaa nõuka aia kalastus seadustest. nõukal oli kala nagu praaegu soomes. mida arvab isamaa kui võtaks parema ja töötava mudeli neilt. vabariigi alguses püüri kala koos marjaga. jä piirivalve nuusutas haid aromaatseid suitsukala lõhna ja lõi kulpi. kurjamite kattust tuli pakuda. nüüt ärgem nutkem et kala ei ole. ma vaatan et peipsil on kadumas mõned märgalad. pole kalda ääres enam madalaid loike. veisi õitseb ja satud jõke. vanasti oli a jõel silla all takistus. mis piiras seda.nüüd pole. see jõgi on jäänud nii madalaks. ei paisuta luhtasi ega kala ei saa soole minna. vene ajaga võreldes arvan et vesi on 1.5 ja enam kõrgem. kuidas taastada jõgikond.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga