Põlva valla koalitsioonilepingu sõlmimine 5. novembril. Foto: Põlva Vallavalitsus/Joonas-Priit Sibul

Reformierakond, Keskerakond, Isamaa ja valimisliit Põlva Areng allkirjastasid 5. novembril Põlva vallas koalitsioonileppe, millele kirjutasid alla Lennart Liba (Reformierakond), Georg Pelisaar (Keskerakond), Arne Tilk (Isamaa) ja Leander Konks (Valimisliit Põlva Areng).

Uue võimuliidu koalitsioonilepingu tulemina istub vallavanema toolile senine abivallavanem Martti Rõigas (Reformierakond), abivallavanematena panustavad omavalitsuse arengusse Arne Tilk (Isamaa), kes tegutseb ehituse, planeerimise ja maakorralduse vallas ning Koit Nook (Keskerakond), kelle kanda on kultuuri, hariduse ja sotsiaalvaldkond. Volikogu esimeheks saab senine vallavanem Georg Pelisaar (Keskerakond).

„5. novembri ennelõunal kogunenud koalitsiooninõukogu kiitis kosmeetiliste täiendustega heaks Reformierakonna, Keskerakonna, Isamaa ja valimisliidu Põlva Areng koalitsioonileppe Põlva vallas aastateks 2021-2025. Volikogu komisjonide osas lepiti kokku, et majanduskomisjoni juhtimisel haarab ohjad valimisliit Põlva Areng, planeeringukomisjoni veab eest Isamaa, sotsiaalkomisjoni Keskerakond, hariduskomisjoni Reformierakond, kultuurikomisjoni Reformierakond, kogukonnakomisjoni valimisliit Põlva Areng ja turvalisuse komisjoni Isamaa,“ vahendas koalitsioonilepingu sõlmise järgselt Isamaa esindaja Arne Tilk ning lisas, et planeeringukomisjoni esimehe kandidaat on Koit Jostov ja turvalisuse komisjoni esimehe kandidaat Rainer Rahasepp.

Koalitsioonipartnerid soovivad üheskoos panustada kvaliteetsesse haridusse kõigis Põlva valla koolides, toetada rikkalikku kultuuri- ja sporditegevust, jätkata ettevõtluskeskkonna väljaarendamist ning Põlva linna kui maakonnakeskuse linnasüdame kujundamist. Järgmisel neljal aastal suurendatakse kogukondade ja külade toetusmeetmeid, et tugevdada piirkondade arengut ja ehitatakse välja lasketurismikeskus.
Koalitsioonileping on nähtav siin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga