1988 oli Eestis laulva revolutsiooni aasta. Ühiskond pulbitses ja sini-must-valged olid välja toodud.
Tallinnas Meremuuseumi ruumides käis koos noorte meeste sõpruskond, kes arutlesid päevasündmuste ja Eesti tuleviku üle. Sõpruskond moodustas liikumise Uus Eesti. Peagi sai selgeks, et ühiskondlike protsesside mõjutamiseks ei piisa vaid rühmitusest. Nii otsustati moodustada laiapõhjalisem erakond.
Erakonna asutamiskoosolek toimus 23.-24. juulil 1988 Virumaal Kalvis ja erakonna nimeks sai Eesti Kristik-Demokraatlik Erakond (EKDE). Erakonna esimeheks valiti Aivar Kala. 1992. aastal toimusid esimesed taasiseseisvumise järgsed Riigikogu valimised, kus EKDE osales valimisliidus Isamaa, kes valimised võitis. Erakonna liikmetest osutusid valituks Jaanus Betlem, Kalle Jürgenson, Toivo Jürgenson, Aivar Kala ja Andrus Villem.
Sama aasta sügisel ühines EKDE Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga, Eesti Kristlik Demokraatliku Liiduga ja Vabariiklaste Koonderakonnaga üheks parteiks – Rahvuslikuks Koonderakonnaks Isamaa.
22. juulil toimub Sondas EKDE 30 pühendatud ajaloofestival, kus põnevate ettekannetega astuvad üles poliitikud minevikust ja olevikust. Vaadake programmi siit, ja külastage festivali.