Tallinna Ülikool tunnustas kahte ISAMAA ministrit

Tallinna Ülikool tunnustas sotsiaalkaitseminister Kaia Iva ja rahandusminister Toomas Tõnistet sajandi vilistlase tiitliga.

Tallinna Ülikool tunnustas sotsiaalkaitseminister Kaia Iva ja rahandusminister Toomas Tõnistet sajandi vilistlase tiitliga.

Tallinna Ülikool tähistab tänavu täitnud 100 aastat ajast, mil Tallinnas algas järjepidev õpetajate koolitamine. See on olnud aluseks nii haridusinnovatsioonile kui ka targa eluviisi eestvedamisele. Tallinna Ülikooli Päeval kuulutati välja 100 Eesti ühiskonda, haridusse ja kultuuri väga oluliselt panustanud inimest.

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva lõpetas Tallinna Ülikooli matemaatika ja füüsika õpetaja eriala 1986. aastal. Pärast ülikooli lõpetamist on Kaia Iva töötanud Türi Keskkoolis õpetaja ja õppealajuhatajana. Alates 2002. aastast on Iva aktiivselt panustanud ühiskonna ja elukeskkonna arengusse nii kohaliku omavalitsuse juhi, Riigikogu liikme, kui alates 2016. aastast sotsiaalkaitseministrina.

Rahandusminister Toomas Tõniste lõpetas Tallinna Ülikooli kehakultuuri eriala 1996. aastal. Ülikoolile järgnenud aastatel on Toomas Tõniste aktiivselt edendanud Eesti purjesporti, on osalenud ettevõtluses ning 2002. aastast alates on ta aktiivne ka poliitikas, osaledes nii kohaliku omavalitsuse kui Riigikogu töös. Alates 2017. aastast on Tõniste rahandusminister.

Sajandi vilistlase tiitliga tunnustatavad isikud valis ülikool välja oma 60 000 vilistlase seast. Tunnustava tiitli, ülikooli aukirja ja rinnamärgi saanud 100 inimese nimedega saab tutvuda siin ( https://www.tlu.ee/sajandi-vilistlased).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga