Valimiste viimane küsitlus lubab pingelist heitlust

Mart Helme (EKRE), Kaja Kallas (RE) ja Helir-Valdor Seeder (Isamaa) võivad viimaste reitingutega rahul olla. Foto: Dmitri Kotjuh/ JŠärva Teataja

Ühiskonnauuringute Instituut leidis koos uuringufirma Norstatiga tehtud inimeste erakondliku eelistuse kohta tehtud küsitluse viimases, 24. veebruarist kuni 1. märtsini toimunud voorus, et valimiste võitjaks tuleb Reformierakond.  

Kuna enne küsitlusperioodi ehk 21. veebruaril oli alanud eelhääletamine, siis oli 38 protsenti küsitlusele vastanuist oli oma hääle juba andnud ning neil paluti nimetada erakond, kelle poolt nad hääletasid. Seega on antud küsitluse tulemuste puhul kokku liidetud juba hääletanute valik ning ülejäänute erakondlik eelistus. 

Valimiste viimase nädala küsitlus näitab nappi edu Reformierakonnale, keda eelistab 26,4 protsenti valijatest. Järgneb Keskerakond 23,5 protsendi häältega. Kolmandal kohal on EKRE 17,7 protsendiga. Järgnevad praktiliselt võrdse tulemusega SDE ja Isamaa, vastavalt 12,5 ja 12,3 protsendiga.

Vastajaid, kes ei osanud oma eelistust öelda, oli 18 protsenti, mis tähendab, et valimiste võitja ega ka teised kohad, sealhulgas mõne erakonna pääs parlamenti, pole veel otsustatud. 

Küsitlus viidi läbi 1001 valimisealise Eesti kodaniku seas. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga