Mart Nutt: asjatu oli oodata Trumpi-Putini tippkohtumisest sisulist läbimurret

Venemaa president Vladimir Putin võttis tippkohtumisel Donald Trumpiga maksimumi sellest kui PR üritusest. AFP PHOTO / Yuri KADOBNOV

Riigikogu liikme ja välispoliitika asjatundja Mart Nuti hinnangul olid ootused olid Trumpi ja Putini kohtumise eel viidud ülemäära kõrgeks. Mart Nutt ütles Eesti Uudistele: “Oodata, et toimub mingisugune läbimurre – selleks tegelikult mingit põhjust ei olnud. Ameerika ja Venemaa liidrid on kohtunud alati ja iseenesest see ongi normaalne, et töökohtumised toimuvad.

Teiseks, see kartus on samuti põhjendamatu, justkui Balti riikide osas võidakse teha ebasoovitavaid otsuseid. Hirme külvati asjata. Eestlased võivad ennast tunda turvaliselt, Ameerika administratsioon ei tee meie suunal mingil juhul hirme põhjustavaid otsuseid. Baltikum on ameeriklastele kõige lähedasem liitlane Euroopas.

Kolmandaks, need teemad, mida avalikkuse ette ei toodud, eeskätt Ukraina, on arusaadavad ja põhjendatavad. Lihtsalt seepärast, et taolisel kohtumisel ei soovita tekitada uusi pingeid, vaid soovitakse kokku leppida võimalikus.

Mina ei näe Eestile ja Balti riikidele ohtu ega probleemi Putini ja Trumpi kohtumisest.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga