Ametnikud koguvad Ida-Virumaal arengustrateegiate tarvis ideid

Kahenädalase programmi käivitab avakonverents Kohtla-Järve kultuurikeskuses. FOTO: SCANPIX/EERO VABAMÄGI/POSTIMEES

Ida-Virumaal algavad esmaspäeval 17. augustini kestvad riigiametnike välitööd, mille põhieesmärk on arengustrateegiate jaoks sisuliste ideede kogumine koostöös erinevate ametkondade ning kohalike partnerorganisatsioonidega.

Kahenädalase programmi käivitab avakonverents Kohtla-Järve kultuurikeskuses, teatas kultuuriministeeriumi pressiesindaja BNS-ile.

Välitöödele on kaasatud enam kui 160 osalejat 16 asutusest. Lisaks kesksele kavale korraldavad asutused ning kohale tulnud ametnikud ka oma valdkondlikke kohtumisi ja seminare. Välitööde perioodil on võimalik töötada ühises  pop-up kontoris, mis asub Tartu Ülikooli Narva Kolledžis. 16. augustil toimub Narvas ka lõpukonverents, kus esitletakse ja hinnatakse välitöödel kogutud ideid.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on tööde eesmärk aidata kaasa sellele, et elanike elujärg paraneks igas Eesti piirkonnas ning kõigil oleks võimalik elada huvitavat ja kultuurset elu. „Möödunud aastal kaardistati Ida-Virumaa piirkonna võimalused ja vajakajäämised ning saadi hulganisti kontakte, kellega on side säilinud. Loodan, et ka selle aasta välitööde käigus leitakse koostöös partneritega head ja uudsed ideed, mis aitaksid kohalikku elu edendada,“ lisas minister.

Valitsust esindab esmaspäevasel avakonverentsil riigihalduse minister Janek Mäggi. “Haldusreform lõi eeldused kohalike omavalitsuste sõnaõiguse suurendamiseks. Koos keskvõimuga teeme riigi tõhusamaks ja toetame kohalikku kultuuri ning häid ideid üle Eesti,” ütles ta. „Nii Ida-Virumaal kui ka teistes Eesti eripalgelistes maanurkades saadud kogemused loovad ametnikele tõesema pildi tegelikkusest ning on abiks poliitikutele mõistlike otsuste langetamisel. Mida lähemal on võim rahvale, seda paremini riik toimib.“

Esimesed ametnike välitööd toimusid kultuuriministeeriumi algatusel 2017. aastal. Kahenädalane programm sisaldab kohtumisi ja seminare kaheksa kohaliku omavalitsuse esindajatega. Ürituste eesmärk on üheskoos lahenduste/ideede/ettepanekute leidmine Ida-Virumaa arendamiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga