Priidu Pärna: Tallinna Linnavalitsus pole täitnud Linnahalliga seotud lubadusi

Tallinna linnahall on kehvas seisus. Foto: Konstantin Sednev / Eesti Meedia

Tallinna volikogu revisjonikomisjoni liikme Priidu Pärna sõnul näitab revisjonikomisjoni kontrollakt Tallinna Linnahalli ASi tegevusest, et linnahalli ASi juhatus, nõukogu ja linnavalitsus pole täitnud võetud kohustusi ja seatud eesmärke. Lisaks näitab kurikuulsa supergraafika juhtum Linnahalli seintel, et otsuseid vormistatakse tagantjärele ning need pole piisavalt läbipaistvad.

„2016. aastal kevadel linnavolikogus vastu võetud otsuse kohaselt pidi Linnahall avama uksed 2019. aasta kevadel. Paraku pole edusamme ette näidata. Lisaks vahendite puudusele on viivituse põhjuseks puudulik asjaajamine. Riik ja linn ei saa linnahalli renoveerimist alustada ilma Euroopa Komisjoni riigiabi loata. Selle taotluse esitas linnahalli juhatus alles 2018. aasta aprillis. Täiendavad vastused komisjonile ja vajaliku äriplaani tasuvusanalüüsi suutis Linnahalli ASi juhatus esitada aga alles 2019. aasta märtsis. Sisuliselt ajal, mil Linnahall pidi juba uksed avama,“ ütles Priidu Pärna.

Pärna sõnul näitab kontrollakt, et kurikuulsa Linnahalli supergraafika loomisel oli Linnahalli AS-i juhtkonna käitumine pehmelt öeldes tavatu ning otsused langetati ignoreerides head tava ja muinsuskaitseseadust. „15 000 eurot grafiti teostamiseks eraldati volikogu poolt 2017. aasta juunis, kuid juba mitu kuud varem (veebruaris) sõlmis Linnahalli ASi juhatus lepingu grafiti teostamiseks. Volikogu ja linnahalli ASi nõukogu liige Märt Sults tutvustas grafiti rajamise ideed ettevõtte nõukogule aga alles märtsikuus. Samuti tasuti töö eest enne, kui seda hakati teostama. See on tagurpidi sündmuste jada, mis ei ole kindlasti läbipaistvale ja ausale otsustusprotsessile omane. Ebaseadusliku supergraafika kõrvalamine läks linna maksumaksjale maksma kaks korda rohkem kui selle rajamine.“

Lisaks toodi kontrollaruandes välja, et Linnahalli AS-i juht jättis korduvalt ilmumata revisjonikomisjoni istungile, et oma tegevusest aru anda. Sellise pretsedenditu olukorra peale saadeti ka pöördumine Linnahalli AS-i nõukogu juhile Mihhail Kõlvartile, kes pole pöördumisele tänaseni vastanud. „On aeg, et Linnahalli ASi juhatus, nõukogu ja linnavalitsus hakkaksid oma töö eest vastutama ja et linnapea Taavi Aasa 10 aastat tühikäiku Linnahalli korda tegemisel saaks õiglase hinnangu,“ ütles Pärna.

Revisjonikomisjoni poolt läbi viidud Tallinna Linnahalli Aktsiaseltsi tegevuse, seaduslikkuse ja otstarbekuse kontrolli aktiga aastatest 2016-2017 on võimalik tutvuda siin.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga