Viimsi vallas asuva Randvere Kooli juurdeehitus ja ujula valmivad juba järgmise aasta sügisel

Jan Trei rõhutusel on kvaliteetsed kodulähedased haridus- ja sportimisvõimalused kogukonnale tähtsad väärtused ning Randvere Kooli juurdeehituse ja ujula rajamine lisavad selles osas olulise panuse. Foto: erakogu

Viimsi võimukoalitsioon on kokku leppinud Randvere Koolile juurdeehituse rajamises koos uue kaasaegse ujulaga. Investeeringu suurus on ligi 2,5 miljonit eurot.

Fraktsiooni Meie Viimsi aseesimehe, volikogu liikme, eelarve- ja arengukomisjoni aseesimehe Jan Trei (Isamaa) sõnul saab selle raha eest projekteerida ja ehitada Randvere Koolile kaasaegse ning õpilasesõbraliku juurdeehituse hariduslike erivajadustega lastele (HEV) koos ujula ja spordikompleksiga.

Koostöös kooli, hoolekogu ja vallaga on valminud Randvere Kooli juurdeehituse ja ujula projekt. Projekti on koostanud arhitektuuribüroo Arhitektuuriagentuur OÜ, kes projekteeris ka Randvere Kooli.

Koolihoone osaline ümberehitamine ja laiendamine

Vaade tulevasele ujulale. Allikas: Arhitektuuriagentuur OÜ

Olemasolevas koolihoones ehitatakse juurde HEV-lastele väikeklassid ja kavandatakse edaspidi muuta planeeringut seoses HEV-laste osa eraldi hoonesse viimisega. Teises etapis on kavandatud tehnoloogia, loomingu ja avastuskeskuse ruumide laiendamine ja ümberehitus. Randvere Kooli laienduse projektis on kavandatud kahekorruselisele koolihoonele juurdeehitused põhikooliks vajaliku programmi täitmiseks: söökla laiendus ning raamatukogu ja noortekeskuse juurdeehitus.

Randvere Kooli juurdeehituse 1. etapiga lisandub 15 uut klassiruumi, õppeköök ja kodundusklass. Lisaks sisaldab juurdeehitus teraapia, loovus-, muusika- ja füsioteraapia ruume ning vahetunni ruume ja multifunktsionaalse saali pindalaga 120 ruutmeetrit.

Samuti rajatakse neljarealine kuni 1,1-1,5 meetri sügavune bassein ja lisaks ujumise õppimiseks ja lõõgastuseks sobiv 0,9 meetrit sügav, ülevoolu ja massaažidüüsidega väike bassein ning duši- ja riietusruumid saunadega.

HEV-lastele rajatakse eraldi mänguväljakud, lisaks on plaanis paigaldada olemasoleva korvpalli- ja spordiväljaku vahelisele alale välijõusaali treeninguseadmed. Uuenenud Randvere Koolis saab õppida 472 õpilast, sh 40 hariduslike erivajadustega õpilast.

    • HEV-laste ajutise konteinerkoolihoone asemele ehitatakse uus kahekorruseline HEV-laste klassiruumide plokk ja 25-meetrise basseiniga ujula.
    • Spordisaali poolse sissepääsu varikatus asendatakse köetud ühendusgaleriiga.
    • Lisaks saavad uue ilme õpetajate ruumid, haljasalad ja mänguväljakud, lisandub 27 uut parkimiskohta (kokku 70), jalgrataste varjualune umbes100 rattale.

Randvere Kool on ainulaadne

450 koolikohaga Randvere kuueklassiline kool avati 2013. aasta septembris. Randvere koolihoone oli Eestis esimene, mis projekteeritud ja ehitatud integreeritud lahendusena, kus õpivad nii üldharidust omandavad kui ka hariduslike erivajadustega lapsed. Hoone projekteeriti madala energiakuluga ja säästlikuna.

Hoone teeb ainulaadseks see, et 1.-9. klassi hariduslike erivajadustega õpilastele on projekteeritud omaette 40-kohaline plokk, kus on seitse õppeklassi suurusega 20 ruutmeetrit kavandatud 5-10 õpilasele ning kus lapsed omandavad hariduse lihtsustatud õppekava järgi.

Randvere Koolis on ka kaasaegne raamatukogu, mis on mõeldud nii koolile kui ka kogukonnale.

2015. aastal rajati kooli juurde plastikkattega pallimängude väliväljak. 2017. aasta sügisest lisandus aga välispordiväljak mitmete kergejõustiku- ja pallimängualade harrastamise võimalustega. Spordiväljakul asub loodusliku muruga jalgpalliväljak ning tartaankattega ala 60 meetri jooksuks, kaugus-, kõrgus- ja teivashüppeks ning oda- ja palliviske hoovõtuks.

Randvere Kooli kinnistu on suur ning sinna saab lähitulevikus rajada erinevaid vaba aja veetmise ja sportimise võimalusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga