Üheksa väljapaistvat ühendust said vabatahtliku sõbra märgi

 

Reedel andis rahvastikuminister Riina Solman ja Eesti Külaliikumine Kodukant üle vabatahtliku sõbra märgid ühendustele, kes on näidanud oma head taset ja professionaalsust vabatahtlike kaasajana. Vabatahtliku sõbra märgise said  erihoolekandeteenuste pakkuja Tallinna Tugikeskus Juks, vabatahtlike seltsiliste kaasaja MTÜ Seltsiks Sinule, jalgpalli katusorganisatsioon Eesti Jalgpalli Liit, kogukonnateenuste pakkuja ja vabatahtlike seltsiliste kaasaja MTÜ Maana jalgpalliklubi FC Flora, loomakaitseorganisatsioon Loomus, loomade varjupaik Pesaleidja, noortekeskus VitaTiim ja noorteühendus Edukad Sillamäe Noored.

Rahvastikuminister Riina Solman ütles märgiseid üle andes, et tegemist on organisatsiooni jaoks ühe olulise verstapostiga. „Kui vabaühendus suudab tänapäevases kiirelt muutuvas maailmas  kaasata edukalt vabatahtlikke, tagab ta sellega ühingu pideva toimimise ja arengu. Vabatahtlik tegevus on sageli kasvulavaks uutele teema eestvedajatele, toetajatele ning entusiastidele. Just ühisest eesmärgistatud tegevusest sündiv energia tagab ühingu edukuse,“ ütles Solman. Ta lisas, et kiire elutempo ja praeguse pandeemia oludes vajavad inimesed uusi leidlikke võimalusi, et vabatahtlikuna panustada. „Vabaühendused, kes sellega edukalt kohaneda suudavad, väljuvad praegusest keerulisest ajast võitjatena,“ märkis Solman.

Kõik need ühendused on edukalt läbinud Kodukandi läbi viidud Vabatahtliku sõbra arenguprogrammi. Esimesed vabatahtliku sõbra märgid jagati 2015. aastal, tänaseks on vabatahtliku sõbra märgi pälvinud 60 ühendust ja avaliku sektori asutust.

Märgised anti üle Telliskivi loomelinnakus Kodukandi korraldatud seminaril, kus kahe päeva jooksul õpiti paremini tundma ning rakendama mikrovabatahtlikkust ning uuritakse, kuidas hoida oma vabatahtlikke motiveerituna.

„Vabatahtlikke kaasajaid tuleb Eestis üha juurde ning ootused ja võimalused vabatahtlikele aina kasvavad. See nõuab tänastelt kaasajatelt teadmisi ja oskusi, mida vastava arenguprogrammiga kaasajatele ka pakutakse,“ märkis rahvastikuminister Solman.

MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant on juriidiliste isikute ühendus, mis liidab Eestimaa maapiirkondade tasakaalustatud arengut taotlevad ja edendavad ning külaelu väärtustavad organisatsioonid. Liikumise eesmärgiks on kogukondliku tegevuse edendamine Eestis.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga