Valitsus andis Estoloppeti suusamaratonide sarja etappidele rohelise tule

Suusarahvas saab rõõmustada. Valitsus otsustas kultuuriminister Tõnis Lukase ettepanekul lubada Estoloppeti sarja suusamaratonide toimumise jaanuarist märtsini. Foto: Aare Lepaste

Vabariigi valitsus kiitis 19. jaanuari kabinetinõupidamisel heaks kultuuriministri Tõnis Lukase ettepaneku lubada erandina korraldada terviseameti juhiste järgimisel kuus Estoloppeti suusamaratonide sarja kuuluvat etappi.

Valitsuse hinnangul on Estoloppeti sarja kuuluvad spordi- ja liikumisürituste etapid, mis toimuvad Eesti eri paigus jaanuari lõpust märtsi alguseni, ülekaaluka ühiskondliku või riikliku huviga üritused. Otsus võimaldab korraldada osalejate piirarvu erisusega 30. jaanuaril Viru, 6. veebruaril Tamsalu-Neeruti, 13. veebruaril Alutaguse ning 21. veebruaril Tartu maratoni. 27. veebruaril on võimalik korraldada Tallinna suusamaraton ning 6. märtsil Haanja maraton.

Otsuse kohaselt peab Terviseamet andma ürituste korraldajate poolt koroonaviiruse leviku tõkestamiseks koostatud riskide maandamise plaani sobivuse kohta oma arvamuse ja suunised ning kultuuriministeerium peab koostöös korraldajatega tagama võistluste ja ürituste läbiviimisel Terviseameti juhiste järgimise.

Tartu maratonil starditakse gruppide kaupa

Kultuuriminister Tõnis Lukas ütles ERR-ile, et korraldajad on Tartu maratoni puhul kasutusele võtnud lisameetmed, et võistlus ohutult läbi viia.

Suusatajate hajutamiseks on stardid gruppide kaupa, et maratonil osalejad ei koguneks väga suurtes hulkades ka finišisse. „Startide vahe on veerand tundi,“ täpsustas Tõnis Lukas.

Maratoni osalejate arv on piiratud 4000 inimese peale, lisas minister. Poolmaratonile saab võistlema minna 2000 sportlast.

Soomest ja Norrast tuleb Lukase hinnangul ligikaudu 300 sportlast ning neil praeguste näitajate järgi isolatsioonikohustust pole. “Teistest riikidest tulijad peavad isolatsiooniaja läbima,” ütles Lukas ja lisas, et muudest riikidest tuleb ilmselt väga vähe võistlejaid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga