Aivar Luts, Kaido Kõiv ja Tarmo Tagamets lepingu allkirjastamisel. Foto: Piret Rammul

Kanepi vallavolikogu saalis allkirjastati 24. oktoobril Eesti Reformierakonna, Eesti Keskerakonna ja Isamaa Erakonna esindajate koalitsioonileping.

Isamaa esindajana Kanepi vallavolikokku valitud Tarmo Tagametsa sõnul oli koalitsioonilepinguni jõudmine üpris lihtne. „Nägemused valla arengute ja juhtimise osas olid nii Reformi- kui Keskerakonnaga üsna lähedased. Ka olen seda usku, et kolmikliit soovib ja suudab valla arengusse tõsiselt panustada,“ märkis Tagamets pärast lepingu allkirjastamist.

Reformierakond sai äsja lõppenud valimistel valla 17-liikmelises volikogus keksa mandaati, Keskerakond neli ja Isamaa ühe mandaadi.

Kanepi vallavanem Piret Rammul ütles, et kolme erakonna esindajad tõdesid koostöölepingut allkirjastades, et koostööd segavaid erinevusi kolme erakonna lubadustes ja eesmärkides ei ole ja suures koostöövalmiduses jäädakse esimest volikogu istungit ootama.

Vastavalt lepingule kuulub Reformierakonnale volikogu esimehe ja vallavanema koht ning Keskerakond saab volikogu aseesimehe koha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga