Kaja Kallas esineb Riigikogu ees poliitilise avaldusega

Peaminister Kaja Kallas. Foto: Jürgen Randma

Peaminister Kaja Kallas esineb esmaspäeval riigikogu ees poliitilise avaldusega COVID-i kriisi teemal.  Kallase avaldus on vastuseks Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi seisukohale, et laiaulatuslikke koroonapiiranguid peaks arutama parlamendis. 

Seederi sõnul ei saa koroonatõendi eesmärk olla kellegi karistamine. “Senine loogika on olnud, et me üritame tõkestada viiruse levikut ning hoiame koormuse haiglavõrgule võimalikult madalal. Negatiivse testitulemusega inimesed ei ole nakkusohtlikud. Sellise olulise piirangu kehtestamine on küsitav, mis vajab õiguslikku hinnangut ja seda saaks kehtestada ainult seadusega,“ ütles Isamaa esimees möödunud nädalal.

Seederi sõnul ei tohiks nii põhimõtteline muudatus piirangute kehtestamisel toimuda valitsuskabineti vaikuses. “Need uued piirangud ja inimeste erinev kohtlemine vajavad arutelu parlamendis. Eesti on parlamentaarne riik ning neid otsuseid ei tohi langetada kabinetivaikuses,“ ütles Seeder.

Ta rõhutas, et valitsuse otsuse ajastus ei ole riigimehelik. “Enne valimisi ei julgenud valitsus langetada ühtegi otsust. Vastutustundetult välditi uute piirangute ning omavalitsusi ja perearste puudutavate kohustuste arutelu, kaotades aega ja inimelusid. Nüüd tullakse päev pärast valimisi välja varem ettevalmistatud uute korraldustega. Selliste otsuste salastatud ettevalmistamine näitab, et Reformierakond ja Keskerakond kartes otsuste mõju valimistulemusele, hoidsid mitmeid otsuseid nädalaid kinni, pidades erakondade valimistulemusi olulisemaks rahva tervisest ja inimeludest,“ väitis Seeder.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga