Isamaa Naiskogu: ole hea ja jää homme koju!

Rahvastikuminister Riina Solman ja aasta IREN 2019, Ulla Preeden, Isamaa Naiskogu kokkusaamisel 14.12.2019. FOTO: Eesti Uudised

Täna õhtul kogunenud Isamaa Naiskogu IREN juhatus võttis vastu avalduse, milles kutsub üles inimesi homme mitte liituma ühiskonnas polariseeritust kultiveeriva meeleavaldusega.

Isamaa naiskogu esinaise, erakonna aseesimees Riina Solmani sõnul on praegu aeg hoolitseda oma lähedaste ja iseenda tervise eest.

„Hoolimine ja hoolitsemine on praegu tähtsaimad märksõnad ja see tähendab ka rahvarohkete kogunemiste vältimist, millega hoiame endid koroonaviiruse leviku eest. See tähendab meditsiinitöötajate palvete kuuldavõtmist ja koju jäämist meeleavalduse asemel. Praegu peame kaitsma inimeste elusid, mitte õigusi vabalt pandeemia haripunktis teha kõike, mida me ilma pandeemiata teha saime. Meeleavaldusel valitsuse tümitamine tervishoiukriisi ei lahenda, vaatamata, et valitsus ei ole tööga hakkama saanud. Selle nimel, et rasked koroonahaiged ellu jääksid, käib samal ajal haiglates visa töö,“ ütles Isamaa Naiskogu esinaine Riina Solman.

Ka naiskogu aseesinaine, Tallinna Tervishoiukõrgkooli rektor Ulla Preeden kutsub samuti üles jääma inimesi koju: „Miks? Kõigepealt, tee seda enda pärast, sest sa ju hoolid oma tervisest. Kui sa ei tee, seda enda pärast, siis tee seda hoolides oma lähedaste tervisest. Eriti vanavanemate või vanavanavanemate. Tee seda, sest sa mõtled nendele kõikidele tervishoiutöötajatele, kes teevad ületunde ja on väsinud, aga teevad oma tööd ikka. Tee seda nende plaanilist ravi vajavate inimeste pärast, kes on oodanud oma järjekorda ja peavad nüüd veel ootama. Tee seda, sest sul on vastutustunne ja sa mõistad millised on ohud ja riskid kui kohtub suurel hulgal inimesi nii kriitilisel ajal nagu täna!“

Läheneva koolivaheaja saabudes kutsub Isamaa Naiskogu üles veetma vaheaega pereringis. „Koolivaheaeg on üks vähestest võimalustest piirata kontakte ja pidurdada haigestumiskõvera tõusu, mistõttu veeda koolivaheaeg pereringis; testi end ka väiksema kahtluse korral; vähenda kontakte ning kui oled olnud kontaktis viirusekandjaga, jää koju,“ seisab naiskogu üleskutses.

Kommentaarid artiklile “Isamaa Naiskogu: ole hea ja jää homme koju!

 • 22. okt. 2021 kell 21:09
  Permalink

  Nojah, mina olen vaktsineeritud ja pooldan seda, kuid siiski lähen meeleavaldusele, sest see retoorika lõhestamisest Tõnis Mäe Koidu saatel kõlab veidralt. Kuhu me oleme jõudnud…

  Vasta
  • 30. okt. 2021 kell 22:44
   Permalink

   Väga vale on sildistada kõiki inimesi antivaktseriteks, sest nii nagu on olemas erinevaid inimesi, nii on ka inimestel erinevad tervislikud seisundid!!!
   On olemas ju inimesi, kelle tervis ei lubagi vaktsineerida ja seega pole ilus ega aus kõiki in imesi üht moodi tembeldada.
   Kui vaktsineerimine on VABATAHTLIK, siis las see olla ja jäädagi nii, pole vaja pidevalt seda igal pool leierdada nagu rikkis plaat!!!
   Las inimene ise otsustab, mis ta teeb—vaktsib või mitte!!! See pidev manitsemine ja leierdamine on inimesed ära tüü danud ja juba sellepärast on inimesed otsustanud selke vastu meelt avaldada.! See ei tähenda veel seda, et absoluutselt ollakse vaktsiini vastu! Väga valesti on seda mõistetud!
   Mina isiklikult ei ol’nud sel meeleavaldusel, ma ei õigusta ka kõike, mis seal räägiti ja tehti, kuid haiglatööt ajate vast u kindlasti ei o’lnud see.
   Ma ei ole ka vaktsitud, kuid see ei tähenda veel, et olen selle vastu või vaktsitute vastu! Las igaüks otsustab ise!!! Kahjuks on selgunud, et päris igaühele v aktsiin ei sobigi! Paljud on raskelt haiged või juba surnud kahjuks. Paljudel on rasked kõrvalnähud. Kahju, et sellegipoolest pole veel tehtud järeldusi, MIKS INIMESED EI TAHA VAKTSINEERIDA!!!!!!????? KAUA VEEL!!????
   MINA kasutan Eesti teadlaste vahendit BIOBLOCK! SELLEST saati, kui müügile tuli ja ma ei kahetse! See on hoidnud mind tervena ja olen ka praegu terve!!! Kahju, et kevadel, kui see müügile tuli, seda ei tutvu tatud rahvale!!! Paljud inimesed oleks päästetud kõrvalmõjudest ja surmadest!! See on VÄGA HEA KOROONAVASTANE VAHEND.!!! KA LASTE LE!
   EELISTAGEM EESTIMAIST!!!!!!!

   Vasta
 • 22. okt. 2021 kell 17:47
  Permalink

  Tänan naiskogu mõistliku otsuse ja selle vajaliku pöördumise eest. Väga loodan, et see jõuab kohale ka antivakseritele ja nad lõpetavad agiteerimise terviseriskiga kogunemisele. Hoiame Eestimaad ohtudest eemal! HOIAME MEIE KÕIGI TERVIST JA ELUSID!

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga