Valga valla uus koalitsioon allkirjastas koostööleppe

Valga vallavanema kandidaat Monika Rogenbaum. Foto: erakogu

Valgas aprilli lõpus ametisse asuv uus võimuliit allkirjastas sel nädalal koalitsioonileppe, millega kinnitati peamised eesmärgid valla juhtimiseks kuni sügiseste kohalike omavalitsuste valimisteni.

Koostöö põhirõhk on valla ausamal ja avatumal valitsemisel ning koroonapandeemia mõjude leevendamisel.

„Meile on väga oluline, et kõik elanikud saaksid vallalt kiiret ja asjakohast infot ning teenuseid, samuti peab vallavalitsuse tegevus olema avatud ja läbipaistev,“ rääkis vallavanema kandidaat Monika Rogenbaum (Isamaa).

„Valla käesoleva aasta eelarve on kinnitatud, seega on seatud teatud piirid, mille raames saame tegutseda ning plaanime kõigi kavandatud tegevustega jätkata. Siiski võtsime sihiks mitmete uute investeeringute algatamise, mille järele on vallas suur vajadus. Üheks näiteks on Valga Priimetsa Kooli võimla ehitamine, samuti on kavas algatada uute oluliste objektide, näiteks Tambre tee ja Lõuna tänava projekteerimised.“

Pered saavad tuge

Volikogu esimehe kandidaat Lauri Drubinš (Reformierakond) lisas, et koroonapandeemia on paljud valla pered seadnud raskesse olukorda, nii majanduslikult kui seoses laste distantsõppega.

„Perede toetamiseks vabastame nad augusti lõpuni lasteaia kohatasude ja huviringitasude maksmisest, samuti alustame lasteaedades tasuta hommikusöögi pakkumist. Lisaks otsime koostöös koolide ja peredega lahendusi õpilaste edasijõudmise ning õppetöös osalemisega seotud muredele ja vaimse tervise riskidele. Laste ja noorte aktiivsuse tõstmiseks rajame uusi mänguväljakuid, ehitame koolide juurde katusega jalgrattaparklaid, vaatame üle valla terviserajad ning samuti on kavas Valga Skatehalli katuse remont ja väliala arendamine.“

Uus koalitsioon asub ametisse alates 26. aprillist, mil toimub täna vallas ametis oleva keskerakondliku vähemusvalitsuse umbusaldushääletus. Koalitsioonilepingule kirjutas alla 14 volikogu liiget 27-st, nende hulgas Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku erakonna, Isamaa ja erakondliku kuuluvuseta saadikud. Võimuliit avalikustab uue vallavalitsuse täiskoosseisu järgmisel nädalal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga