Urmas Reinsalu: piirangud töötavad ja päästavad meie inimeste elusid

Olgugi, et tase ei sisalda inimeste tervisele ohtu, on Urmas Reinsalu sõnul nii meie kui ka rahvusvahelise julgeoleku huvides oluline selle fooni tõus allikas tuvastada. Foto: Eesti Uudised

„Armas Eesti rahvas! Meie ühine pingutus viiruserindel on säästnud meid hullemast. 36 riigi viiruse leviku prognoosi järgi ( Itaalia, Prantsusmaa ja Hispaania välja arvatud) peaks Eestis täna hommikul UUSI registreeritud haigestunuid kehtestatud piiranguteta olema 600, aga on kümme korda vähem,“ kirjutab Urmas Reinsalu oma Facebooki lehel palvega postitust jagada.

„Need piirangud töötavad ja päästavad meie inimeste elusid. Me mälestame hukkunud inimesi ja teame, et viirus ei ole sugugi taganemisfaasis. See viirus on kasvufaasis, meil on üksnes õnnestunud tema liikumise kiirust ja ulatust tõkestada. Seetõttu peame ühiselt pingutama kokku lepitud reeglite täitmisel. Lähemad nädalad on otsustava kaaluga. Viiruse leviku kiiruse ohust annab aimu see, et veel vabariigi aastapäeva paiku oli kogu Euroopas sama palju nakatunuid kui praegu Saaremaal. Saaremaal on seoses viiruse leviku ulatusega kehtestatud suuremad liikumispiirangud, et kaitsta inimesi. Oleme mõtetes kõik Saaremaa tublide inimestega.

Samal ajal viiruse tõrjumisega oleme alustanud plaanide koostamist, kuidas viiruse kontrolli alla saamise järel praegusest olukorrast väljuda ning taastada normaalne elu. Kirjutage mulle oma ettepanekutest, kuidas väljumisstrateegiat korraldada.

Tarbijakaitseameti kodulehel www.ttja.ee on väljas juhised ise maskide valmistamiseks. Avalikes siseruumides ja rahvarohketes kohtades tasub selliseid maske kanda, need kaitsevad teid ja teisi, sest pidurdavad piisknakkumise levikut. Eriline tungiv palve on mul eakatele ning tervise tõttu riskirühma kuulujatele. Hoiduge palun võimalusel füüsilistest kontaktidest ning avalikes kohtades liikumisest.

Sõbrad, me saame koos hakkama! Samal ajal viiruse tõrjumisega oleme alustanud plaanide koostamist, kuidas viiruse kontrolli alla saamise järel praegusest olukorrast väljuda ning taastada normaalne elu. Kirjutage mulle oma ettepanekutest, kuidas väljumisstrateegiat korraldada. Üks asi veel. Mulle on kinnitatud, et krediidiasutused on lubanud anda kõigile ettevõtetele, kes ei saa administratiivsete piirangute tõttu eriolukorras tegutseda, laenude maksepuhkuse. Andke mulle palun teada, kas mõnel ettevõttel on suheldes pankadega selles küsimuses probleeme ilmnenud. Minu meiliaadress on urmas.reinsalu@mfa.ee Rahulikku nädalavahetust kõigile. Jõudu eesliini võitlejatele!“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga