Liikumispiirangud saarte ja mandri vahel on tühistatud

Liikumispiirangud on tühistatud ning saarte ja mandri, samuti saarte endi vahel saavad kõik inimesed vabalt liikuda elukohast sõltumata. Foto: Aare Lepaste

Saarte ja mandri vahel liikumine on tänasest, 8. maist avatud kõigile inimestele sõltumata elukohast, aga nii saartel kui mandril jääb kehtima 2+2 reegel.

Eriolukorra juht peaminister Jüri Ratas allkirjastas korralduse, millega tunnistas 8. maist seni saarte ja mandri vahel liikumiseks kehtinud nõude rahvastikuregistrisse tehtud elukoha sissekande järele kehtetuks.

4. maist kehtinud korra järgi said Saaremaa, Muhumaa, Hiiumaa, Vormsi, Kihnu, Ruhnu ja Manija saarte ning mandri vahel liikuda inimesed, kellel on saarel rahvastikuregistri järgi alaline elukoht või sinna registreeritud lisa-aadress või püsiv viibimisaadress. Samuti said liikuda nende lähemad pereliikmed.

8. maist liikumisvabaduse piirangut pole ning saarte ja mandri, samuti saarte endi vahel saavad kõik inimesed vabalt liikuda elukohast sõltumata. Kuna saarte ja mandri vahelisest liikumisest põhjustatud koroonaviiruse leviku risk on oluliselt vähenenud, on proportsionaalne liikumispiirang tühistada.

Kehtima jääb üldine 2+2 reegel: avalikus ruumis tohib koos liikuda kuni kaks inimest ja teistest tuleb hoida 2 meetrit vahet.

Saarte ja mandri vaheline liikumine avati samm-sammult, et hoida ära uue viirusepuhangu tekkimine. COVID-19 viirusepuhangu halvenedes võib valitsus otsust muuta.

Peaminister külastab Muhu- ja Saaremaad

Peaminister Jüri Ratas viibib täna Saaremaal, et kohtuda vallajuhtide, Kuressaare haigla ning kriisikomisjoni liikmetega.

„Saaremaa külastamine ning sealsete inimestega kohtumine on mulle erakordselt oluline. Tegu on piirkonnaga, mille elanikud on viiruse puhangut ning sellest põhjustatud tagajärgi kõige valusamalt tunda saanud. Loodan kohtumistel arutada, millist abi riik saab kriisikahjudega toimetulekuks pakkuda, kui ka seda, kuidas kehtivaid piiranguid leevendada nii, et saareelanike tervist ja elu kaitsvate reeglite järgimine oleks tagatud,“ sõnas peaminister.

Muhumaal kohtub peaminister Ratas vallavanem Raido Liitmäe ja volikogu esimehe Ain Saaremäeliga, Saaremaal Kuressaare haigla esindajate ning Ettevõtjate Liidu juhatuse esimehe Robert Pajusaarega. Pärastlõunal toimub kohtumine vallavanem Madis Kallase, volikogu esimehe Tiiu Aro ning Saare kriisikomisjoni liikmetega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga