Üle 40 riigi tutvustas digilahendusi võitluses koroonapandeemiaga

Urmas Reinsalu rõhutas sõnavõtus, et koostöö riikide ja ettevõtete vahel on äärmiselt oluline, et koroonapandeemia sotsiaalmajanduslikud tagajärjed edukalt seljatada. Foto: Raigo Pajula

Eesti ja Araabia Ühendemiraatide koostöös korraldatuna toimus 16. detsembril virtuaalne ärifoorum Global Business Summit, kus üle 40 riigi tutvustas oma parimaid digilahendusi ja innovatsiooni koroonakriisi leevendamisel. Ärifoorumi avasid Eesti välisminister Urmas Reinsalu ning Araabia Ühendemiraatide välis- ja rahvusvahelise koostöö minister tema kõrgus šeik Abdullah bin Zayed Al Nahyan.

Välisminister Urmas Reinsalu rõhutas oma sõnavõtus, et koostöö riikide ja ettevõtete vahel on äärmiselt oluline selleks, et koroonapandeemia sotsiaalmajanduslikud tagajärjed edukalt seljatada. „Meie ülesanne on teha koostööd globaalse kogukonnana ning kasutada praegust hetke selleks, et kiirendada digitaliseerimise arengut üle maailma. Kõrgelt arenenud digiriigina on meil jagada selles valdkonnas häid kogemusi ning selge on see, et tulevikus peame pakkuma kodanikele üha rohkem usaldusväärseid digiteenuseid,“ rääkis Reinsalu.

Konverentsil esinesid sõnavõttudega mitmed eksperdid, sealhulgas ka Suurbritannia endine peaminister Tony Blair, endine president Toomas Hendrik Ilves, Maailma Terviseorganisatsiooni peadirektor Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, IT-visionäär Taavi Kotka ning riigi CIO Siim Sikkut ja mitmed teised. Oma parimaid digitaliseerimistavasid tutvustasid Eesti, Araabia Ühendemiraadid, Jaapan, Saksamaa, Prantsusmaa, Soome, Austria, Poola, Venemaa, Türgi, Läti ja mitmed teised riigid.

Parimaid Eesti digilahendusi esindasid ettevõtted Guardtime, SK ID Solutions, NET Group, Nortal, Timbeter, FoodDocs ja Datel.

Global Business Summiti eesmärk on tuua kokku valitsused ja ettevõtted, et jagada parimaid digilahendusi ja praktikaid, mis kiirendavad digitaliseerimist ja aitavad lahendada koroonapandeemiaga seotud probleeme.

Kogu üritust on võimalik vaadata siit: https://globalbusinesssummit.online/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga