Sven Sester: Riigikogu teeb täna Eesti merendussektori ajalugu

Täna võtab Riigikogu vastu laeva lipuõiguse ja laevaregistrite seaduse ning tulumaksuseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu. Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul tõstavad need muudatused Eesti konkurentsivõimet merendusäris ning aitavad tuua laevad Eesti lipu alla.

Seadusemuudatuste väljatöötamisse olid kaasatud kõik merendussektori esindajad – laevaomanikud, ametiühingud ja erialaliidud. Selle koostöö tulemusena on tekkimas sünergia konkurentsivõimelisest maksuseadusest, tugevast IT võimekusest registrite pidamisel, asjaajamise lihtsusest ning e-residentsusest. See on kombinatsioon, mille tulemusel saame riigina panna jala maailmaäri ukse vahele.

Selge on see, et ainuüksi maksukeskkonna konkurentsivõimeliseks muutmine pole lõplik lahendus. Edasi tuleb luua teeninduskeskkond ning tegeleda müügi ja turundusega. Kuid muudatused maksukeskkonnas on esimeseks oluliseks sammuks, et tuua laevad Eesti lipu alla ja suurendada Eesti merendussektori konkurentsivõimet.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga