Priit Sibul: minister Sikkut püüdis survestada Riigikogu

Priit Sibul avaldas nördimust sotside ministri Riina Sikkuti käitumise üle, kes kolmapäeval survestas oma tööandjat ehk parlamenti. FOTO: MIHKEL MARIPUU/EESTI MEEDIA

Kolmapäevasel Riigikogu istungil loodi EL-i kahe tubakadirektiivi ülevõtmise käigus pretsedent, mis kahjustab demokraatliku protsessi.

Tubakaseaduse ning alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmisel kiitis Riigikogu heaks mitu muudatusettepanekut, mida juhtivkomisjon polnud toetanud. Isamaa liige Tarmo Kruusimäe oli üks muudatusettepanekute esitajatest.

Saadikute üllatus oli aga suur kui selgus, et tervise- ja tööminister Riina Sikkut oli saatnud Riigikogule digiallkirjastastatud kirja, milles andis teada, et kui Riigikogu ei võta tubakaseaduse eelnõu vastu ministri soovitud sõnastuses, siis soovib minister Sikkut eelnõu II lugemise katkestada. Sisuliselt andis minister Sikkut parlamendile “tööjuhendi”, kuidas viimane peaks käituma.

Riigikogu Isamaa fraktsiooni aseesimehe Priit Sibula sõnul pani minister sellise käitumisega parlamendi fakti ette – kas teete nii nagu mina ütlen või jääb direktiiv üle võtmata. Sibula sõnul peaks minister teadma, et Riigikogu on valitsuse tööandja ning rahva poolt valitud saadikute survestamine on lubamatu.

„Sotsid näitavad sellise käitumisega taaskord, et nemad on käskude ja keeldude usku. Demokraatlikus riigis asjad niimoodi ei käi,“ lisas Sibul.
Et olukorrale mingi lahendus leida otsiti 1,5 tundi peaministrit, kes siis lõpuks esitas Riigikogu juhatusele valitsuse ettepaneku eelnõu katkestamiseks, mille Riigikogu juhatus heaks kiitis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga