Helir-Valdor Seeder: patiseisu lahenduseks saab olla vaid peaministri tagasiastumine

Isamaa Riigikogu fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder nentis teisipäevast parlamendi vanematekogu kohtumist kommenteerides, et kriisile saab leida lahenduse alles pärast Kaja Kallase peaministriametist lahkumist. Ühtlasi tõi ta välja Reformierakonna esimehe soovimatuse teiste parlamendis esindatud erakondade juhtidega kohtuda.

Isamaa fraktsiooni vastus Riigikogu juhatuse küsimusele, kuidas sügisel parlamendi tööga edasi minna, on väga ühene: praegu kujunenud olukorras saab patiseisu lahenduseks olla vaid peaministri tagasiastumine. See samm avab uued võimalused konstruktiivseks aruteluks nii opositsiooni kui ka koalitsiooni jaoks ja võimaldab Eesti riigil oma maine taastada puhtalt lehelt.

Isamaa on alates vastasseisu algusest mitmel korral kutsunud üles korraldama erakonna esimeeste ümarlauda, et leida ühiselt lahendus. Seda aega pole leitud tänaseni. Rõhutan, tänaseni. Kaja Kallas keeldub minemast ka tänasesse ETV „Esimese stuudio“ debatti, kus on kohal ülejäänud viis Riigikogus esindatud erakondade esimeest. Kujunenud olukorras pole parlamentaarses riigis võimalik kriisi lahendada ilma parlamendierakondade esimeeste ühise kohtumiseta. On kahetsusväärne, et mitme kuu jooksul pole selleks leitud võimalust.

Me ei ole unustanud kevadisi sündmusi. Kestva poliitilise kriisi algeks oli koalitsiooni otsus sõita oma eelnõudega ja maksutõusudega üle parlamentaarsest demokraatiast. Nüüdseks on aga lisandunud peaministri idavedude skandaal, kus Kaja Kallas on jäänud vahele valetamise ja vassimisega. Esimesele probleemile ei saa leida lahendust enne, kui on lahenenud teine. Sellest olukorrast ei ole võimalik edasi minna praeguse peaministriga.

Meie selge nõudmine on usalduse kaotanud peaministri tagasiastumine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga