Riina Solman: reageerime Päevalehes avaldatud infole adekvaatselt

Riina Solman Foto: Eesti Uudised

Eesti Päevaleht on oma käimasoleva sarjaga, mis käsitleb Eesti erakondade liikmeskonda kuuluvaid seadusega pahuksisse läinud inimesi, jõudnud Isamaani. Artiklis tõmmati tähelepanu sellele, et karistatud liikmeid on 261, kellest 33 kannavad praegu karistust. Teisisõnu: 3% liikmetest on karistatud ja 0,39% kannavad karistust.

„Erakond ei olnud teadlik nendest asjaoludest ja oleme esitatud andmete eest tänulikud. Kontrollime esitatud andmeid ning erakonna juhatus teeb nende osas oma otsuse,“ ütles erakonna eestseisuse liige Riina Solman.

Solmani sõnul ei ole räigeid kuritegusid sooritanud kehtiva karistusega inimestel Isamaas kohta.

„Põhikirja alusel ei saa kehtiva kriminaalkaristusega isikud Isamaa erakonda kuuluda ega liikmeks astuda. Kui inimesed on teadlikult erakonda astunud valeandmeid esitades ja oma süütegu varjates, siis arvame nad välja.  
Samas ei eita Isamaa inimeste võimet oma tegudest järeldusi teha. Kindlasti on küsimus ka selles, kas ja kuidas inimene ise tunnetab oma eksimusi. Kindlasti kavatseme tõhustada kontrollisüsteemi, aga eraldi “vastuluuret” oma liikmete tausta uurimiseks sisse seada ei plaani,“ kommenteeris Riina Solman.

„Me oleme ka varem inimesi välja arvanud ja meilt on kehtiva karistuse tõttu välja astutud. Samas tuleb iga juhtumit eraldi vaadelda, kõiki inimesi ühe vitsaga lüüa ei ole õige. Kui inimene on oma karistuse ära kandnud, ennast muutnud, austab kehtivaid ühiskonnaelu reegleid ja käitub õiguskuulekalt, siis tuleb talle anda teine võimalus,“ ütles Solman.

 „Päevalehes avaldatud nimekiri oli ka meie jaoks üllatuseks, kuid kavatseme saadud informatsiooni põhjal adekvaatselt reageerida,“ võttis Solman teema kokku.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga