Reinsalu hinnangul on haiglakoormusest olulisem indikaator nakkekordaja tase

Urmas Reinsalu sõnul ei tohiks oodata kuni kõik on vaktsineeritud, vaid viirus tuleb alla suruda veel enne seda. Foto: Raigo Pajula

Riigikogu Isamaa fraktsiooni liige Urmas Reinsalu vastas ERR-i küsimusele, mida tuleks kindlasti arvestada kui jõuab kätte aeg riiki taas avama hakata, et piirangutest väljumisel on haiglakoormuse asemel olulisem indikaator nakkekordaja tase.

Haiglaravikoormus on Reinsalu sõnul tagajärg. „Selle vea tegigi ju valitsus jaanuari lõpul, et seadis eesmärgiks haiglaravikoormuse. Põhjus oli viiruse levik ühiskonnas. Järelikult keskne indikaator on viiruse levik, ehk nakkekordaja tase,” selgitas Reinsalu.

“Kui on näha, et viirus vähem levib ühiskonnas, siis on võimalik hakata viilude kaupa ühiskonda jälle avama,” lausus Reinsalu ning lisas, et sellest johtuvalt on tähtis, milline on üldine nakatumise levik. „Need on omavahel seotud. Üks asi on kui palju on nakkekordaja, kui palju inimene edasi kannab viirust, teine on, et kui palju viirust üldse on,” sõnas Reinsalu kelle sõnul on äärmiselt oluline piiridel testimine. „Kindlasti on vajalik ka ulatuslikuma massilise testimise, sealhulgas kiirtestide kasutuselevõtt, et viiruse lisakollete puhul oleks võimalik kiiresti reageerida,” ütles Reinsalu ERR-ile.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga