Rõuge vallavolikogu esimeheks valitud Tiit Niilo sõnul jätkuvad omavalitsuses kõik tähtsamad käimasolevad tegevused. Foto: Aare Lepaste

Rõuge vallavolikogu valis 31. märtsil kolme esitatud kandidaadi seast uueks esimeheks ettevõtja Tiit Niilo, keda toetas 14 saadikut 27-st.

Vallavolikogu esimehe kandidaatideks esitati Meelis Mõttus, Tiit Niilo (mõlemad Isamaa) ja hiljuti umbusalduse saanud Aigar Kalk. Kuna volikogu aseesimehena ei saanud Mõttus kandideerida, jäid sõelale Kalk ja Niilo.

Napi häälteenamusega esimeheks valitud Niilo märkis, et 2017. aastal toimunud valimiste järel olid kõik volikogu 27 liiget valmis andma endast parima, et panustada piirkonna arengusse. Päriselus sai peagi selgeks, et kõrged ootused end ei õigustanud, viie piirkonna arendustöö vajab suuremat pühendumust.

„Tuleb tunnistada, et väljakutse on väga tõsine. Kohalike omavalitsuste volikogude valimisteni on jäänud vaid kuus kuud, sellele vaatamata peame suutma tõestada, et omavalitsust saab juhtida tulemuslikumalt ja otsustusprotsess saab olla läbipaistev. Peame oluliseks valla piirkondade võrdset kohtlemist, valitsemise läbipaistvust ja ettearvatavust. Samuti tuleb käivitada tegevused rahvaarvu vähenemise vastu,“ rääkis Niilo, kelle sõnul on suuri lubadusi praeguses olukorras siiski kohatu jagada.

„Loodame tegudega tõestada koalitsiooni võimekust. Kõik tähtsamad käimasolevad tegevused jätkuvad, tööõhkkond peab jääma konstruktiivseks ja tulemustele orienteerituks.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga