Raivo Aeg: Danske pank rikkus teadlikult aastaid oma partnerluskohustust

Raivo Aeg saates Luik grillib Foto: Eesti Uudised

Saates Luik grillib on külaliseks Riigikogu nn Kapo komisjoni juht ja endine Kaitsepolitsei juht Raivo Aeg.

Kohtud väljastasid 2017 aastal veidi alla tuhande loa inimeste pealtkuulamiseks. Kas Eesti uurimisorganid kuulavad liiga sageli ja liiga paljusid inimesi pealt?

Mis asi on süvariik ja kas korrakaitseorganid on poliitiliselt motiveeritud konkreetseid poliitikuid taga kiusama?

Kuidas oli võimalik, et rohkem kui 20 miljardit dollarit kahtlast raha liikus läbi Eesti ja uurimisasutused ei teinud seda märkamagi?

Kas Tallinna linn saab kunagi lõplikult korruptsioonist puhtaks?

Vaata saadet Luik grillib siit.

Kommentaarid artiklile “Raivo Aeg: Danske pank rikkus teadlikult aastaid oma partnerluskohustust

 • 14. jaan. 2019 kell 12:00
  Permalink

  Miks Eesti Vabariik the mega annab pensionaridele raha ,kuid samas votab tulumaksu pensioni pealt, pension pole ju ming puhastulu.

  Vasta
 • 4. dets. 2018 kell 10:00
  Permalink

  Süvariigi mõistet tahaks siiski Aegile selgitada. Mõiste jõudis laia kasutusse Trumpi valimiskampaania ajal USA-s, kus sellega viidati lobbygruppide läbi erinevate administratsioonide kestvat mõjutustegevust. Selline mõjutustegevus on igas riigis olemas, kuid väga erineva kriminaalsuse taseme, mõjutuste massiivsuse ja järjepidevusega. Süvariigi mõiste on väga tihedas seoses ja osaliselt kattuv subkultuursuse mõisega, mida Aeg peaks koolitustest mäletama. Süvariiki peetakse meie poolkeral tugevaks eelkõige Venemaal ja Türgis. Eestis väljendub süvariik eelkõige eripensionide korruptsioonis. Subkultuuri ja süvariiki ei saa likvideerida, kuid seda saab kontrolli all hoida. Milleks on vaja ametikohtadele värskeid inimesi, roteerumist, ausat konkurentsi, eripensionide korruptsiooni viivitamatut lõpetamist.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga