Rahvastikuministri ettepanekul kannab ETV2 riiklikus eriolukorras üle pühapäevaseid jumalateenistusi

Rahvastikuminister Riina Solman Oleviste kirikus vabariigi aastapäeva tähistusel vähekindlustatud inimestele. FOTO: Eesti Uudised

Seoses riikliku eriolukorra ja rahvakogunemiste, sealhulgas avalike jumalateenistuste ära jäämisega, kannab ETV2 pühapäeviti üle jumalateenistusi. Alates 22. märtsist on ETV2 eetris igal pühapäeval kell 11 jumalateenistus saates “Püha päeva palvus”.

„Pooletunnise jumalateenistuse eesmärk on anda usklikele inimestele hingekosutust ajal, mil jumalateenistused viiruse leviku tõkestamise nimel ära jäävad. Mõistan loomulikult eriolukorrast tulenevaid ebamugavusi, kuid rõhutan, et see on meie endi ja meie lähedaste tervise huvides,“ ütles rahvastikuminister.

Eesti Kirikute Nõukogu otsusel viivad esimesed kolm jumalateenistust läbi EELK peapiiskop Urmas Viilma (22.03), Rooma-Katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan (29.03), EEKB koguduste liidu president Erki Tamm (5.04). Edasised teenistuste läbiviijad selguvad jooksvalt, kuid arvestades põhimõtet, et kõik suuremad konfessioonid saaksid esindatud.

Pühapäevaste jumalateenistuste ülekandeid jätkavad ka juba harjumuspärased kanalid nagu Pereraadio, Vikerraadio ja teatud youtube’i kanalid.

„Eelseisvatele ülestõusmispühadele ette vaadates palun kõigil tegutseda alalhoidlikult ja iseenese ja teiste tervist hoidvalt. Kôik rahvakogunemised vôivad täna olla paigad nakkuse levimiseks, mistõttu peame maksimaalselt kasutama kaasaegseid digilahendusi,“ rõhutas rahvastikuminister.

Rahvastikuminister vastutab rahvastiku- ja perepoliitika kujundamise, üleilmse eestluse edendamise, rahvastikutoimingute koordineerimise, uussisserändajate kohanemise ning usuasjade ja kodanikuühiskonna arengu eest. Rahvastikuministri eesmärgiks on rahva kestlikkus ja areng. Riina Solman on rahvastikuminister alates 29.04.2019.  

Täiendavat informatsiooni eriolukorra piirangutest saab jälgida Vabariigi Valitsuse koduleheküljelt www.valitsus.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga