Isamaa algatab peaminister Kaja Kallase umbusaldamise

Urmas Reinsalu sõnul puudub Kaja Kallasel autoriteet peaministriametis jätkamiseks. Foto: Stenbocki maja

Isamaa alustas läbirääkimisi Riigikogus esindatud erakondadega, et algatada peaminister Kaja Kallase umbusaldamine.

„Reformierakonna liikmed on end peaministri idavedude skandaalist taandanud ja öelnud, et tegu on Kaja Kallase isikliku küsimusega. See ei ole tõsi. Peaministri usalduse küsimus on Eesti riigi asi.

Ometi ootavad sel nädalavahetusel ees Reformierakonna uue juhi valimised, kuhu on üles seatud vaid üks kandidaat. 83 päeva pärast skandaali algust tahab Kaja Kallas enda erakonnalt uut mandaati. Seega peavad reformierakondlased võtma poliitilise vastutuse ja andma selge hinnangu peaministri käitumisele,“ ütles Isamaa esimees Urmas Reinsalu.

Reinsalu sõnul lasub sama ülesanne ka Eesti 200 liikmetel, kes samuti sel nädalavahetusel enda erakonnale uue esimehe valivad. „Oma käitumisega peavad nad väljendama selget meelsust, kas nad kiidavad Kaja Kallase käitumise heaks.

Isamaa sõnum on selge: Kaja Kallasel puudub nii siseriiklikult kui ka rahvusvahelisel areenil ametis jätkamiseks autoriteet,“ ütles Reinsalu.

Riigikogu Isamaa fraktsiooni esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul tuleb umbusaldusavaldust vaadata ka laiemas kontekstis. „Kaja Kallase umbusaldamine ei ole ainult hinnangu andmine tema tegevusele peaministrina, vaid võimaldab vabastada ka Eesti sisepoliitika ummikseisust ja annab võimaluse parlamendierakondadele poliitilisest kriisist väljumiseks.“

Seeder lisas, et Kaja Kallase juhitav valitsus ajab pimesi, eksperte ja huvigruppe eirates poliitikat, mis seitse kvartalit langenud majandust aina sügavamasse kriisi lükkab. „Selle asemel, et mõista Eesti inimeste muret oma toimetuleku üle, kasutab peaminister talle antud platvormi ära vastuvõetamatuks retoorikaks, solvates sealjuures valitsuse pressikonverentsil valitsusega palgaläbirääkimisi pidavaid õpetajaid,“ tõdes Isamaa fraktsiooni esimees.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga