AS Otepää Veevärk juhataja Jüri Teder, KIK koordinaator Indrek Põder, Valmap Grupp AS juhatuse liige Kalle Põldmägi, Otepää vallavanem Jaanus Barkala ja vallavolikogu esimees Rein Pullerits reoveepuhasti avamisel. Foto: Monika Otrokova

Pukas avati hiljuti uus reoveepuhasti, mille rajamist rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Otepää vallavanem Jaanus Barkala (Isamaa) sõnas, et uue reoveepuhasti rajamise plaan oli olemas juba enne haldusreformi, Puka valla ajal. „Projekti hakati kirjutama 2017. aastal, 2019. aastal jõuti riigihankeni ja nüüd ka ehitamiseni,“ lisas Jaanus Barkala. „Pikaajalise ja ühise jõupingutusega oleme jõudnud nüüd niikaugele, et meil on kaasaegne reoveepuhasti ja reovesi ei pääse jõkke.“

Puka aleviku reoveepuhasti oli Pukamõisasse rajatud 1975. aastal, samal ajal on rajatud ka äravoolutoruna Puka alevikust 880 meetri pikkune kanalisatsioonitorustik. Mõlemad rajatised olid amortiseerunud.

„Selle projektiga on rekonstrueeritud Puka aleviku ja Pukamõisa reoveepuhasti vaheline kanalisatsioonitorustik. Endise reoveepuhasti hoonesse ja selle ümber ehitati uus reoveepuhasti, mis põhineb kombineeritud aktiivmuda- ja biokiletehnoloogial,“ selgitas AS Otepää Veevärgi juhataja Jüri Teder. „Täiendavalt ehitati puhastile biotiikidest möödavool, mis ei olnud esialgses projektis ette nähtud.“ Reoveepuhasti territooriumil paiknevad kaks biotiiki, mis jäävad vajadusel tööle järelpuhastina.

Taotletud projekti elluviimise kogusummaks kujunes 326 363 eurot, millest toetus KIK-ilt oli 228 068,40 eurot ja Otepää Veevärgi omavahenditest 98 193,60 eurot. Parema puhastustulemuse saavutamiseks rajas Otepää Veevärk veel täiendava möödavoolu biotiikidest, millega lisandus investeeringule lisakulu 15 105 eurot. Maksumusele lisandub käibemaks.

Reoveepuhasti ehitas Valmap Grupp AS, kes kaasas projekteerimise ja tehnoloogilisele koostööle Keskkond ja Partnerid OÜ, ehituse järelevalve ja projektijuhtimise teostas Otepää Veevärk.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga