Tallinna koolide vastuvõtutingimusi revideerinud Priidu Pärna sõnul ületatakse kahel kolmandikul juhtudest seadusega lubatud klasside täitumise piirnormi, mis kahjustab õpilaste huve ja haridusteed.
Volikogu revisjonikomisjoni liikme Priidu Pärna sõnul selgus Tallinna koolidesse vastuvõtu revideerimisel, et 45 koolis 57-st ületatakse seadusega lubatud klasside täitumise piirnormi. „Kahetsusväärselt on erandist kujunenud reegel ning linn on teadlikult kõrvale kaldunud seaduse mõttest. Uuringud näitavad, et klassi suuruse ja õpitulemuste vahel on negatiivne seos. Õpetajatel on vähem aega individuaalseks juhendamiseks ja keerulisem on hoida distsipliini. Ülepaisutaud klassid põhjustvad õpetajate kurnatust ja stressi,“ ütles Pärna.
Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse kohaselt on klassi täitumuse piirnorm 24 inimest ja erandite tegemine on lubatud kooli hoolekogu heakskiidul.
Pärna sõnul ei ole Tallinna koolidel piisavalt ruume ja õpetajaid uute klassikomplektide avamiseks, mis näitab, et linna haridussüsteemi arendamisse pole piisavalt ja õigeaegselt investeeritud. „Tallinn ei suuda elukohajärgsetesse koolidesse vastuvõtu korraldamisel tagada, et ebaõigete elukoharegistreeringutega ei ummistataks kesklinna koole. Uute linnaasumite tekkega pole lasteaedade ja koolide taristu suutnud kaasas käia ning viimastel aastatel pole haridusinvesteeringud kasvanud linnaeelarve kasvuga samas tempos.“
Pärna sõnul on ka linnapea Mihhail Kõlvart tunnistanud, et Tallinnat on viimase 20 aasta jooksul arendatud detalplaneeringute põhiselt ja suurem arengupilt on olnud puudulik.