Tõutsi lennuraja avamine. Vallavanem Jaanus Barkala usub, et tänu sellele satub Otepää valda rohkem külalisi ka kaugemalt. Foto: Lauri Laasik

Otepääl, Tõutsi külas avati juuni lõpus väikelennukitele mõeldud lennurada mõõtmetega 25×700 meetrit, mis tähendab, et nüüdsest saab Otepääd külastada ka kuni neljakohaliste väikelennukitega.

Avamisel osalesid Eesti erapiloodid mitmete väikelennukite ja kolme helikopteriga. Lennuraja avasid Eesti Erapilootide Liidu president Priit Palumaa ja Otepää vallavanem Jaanus Barkala (Isamaa).

„Otepääl on olemas kopteri maandumisplats Otepää kiirabijaama katusel, nüüd on valda lisandunud veel üks võimalus õhuliikluseks,“ sõnas Jaanus Barkala. „Võime nüüd uhkustada oma lennurajaga ja loodame, et tänu sellele satub meie valda rohkem külalisi ka kaugemalt,“ viitas vallavanem lennuraja olulisusele.

Tõutsi külas asuva lennuraja haldajaks on Joosti Puhkemaja, maandumine toimub omal vastutusel ja eelneval kokkuleppel haldajaga.

Otepääle lähimad lennuväljad Lõuna-Eestis asuvad Põlvamaal Ridalis ja Võrumaal Antslas ning Varstus.

Ridali Lennuklubi on seejuures suurim purilennuga tegelev lennuklubi Eestis ning toimetab Ridali lennuväljal, mis asub Põlva ja Võru linnade vahepeal. Ridali Lennuklubi käsutuses on suur lennukipark, mis võimaldab nii algväljaõpet kui ka profitasemel lendamist. Ridali lennuväljal on raja pikkus 1100m, laius 300m ja kandejõud seitse tonni.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga