Loodi Isamaa Mulgimaa osakond

Vastvalitud juhatus Vabadussõja Karksi lahingu ausamba juures. Pildil: Andres Rõigas, Arvo Maling, Kalev Ots, Taevo Viitas, Ervin Tamberg, Aila Lainurm ja Dmitri Orav, kes valiti ka osakonna esimeheks.

30. juulil kohtusid Mulgi valla Isamaa liikmed erakonna esimehe Helir-Valdor Seederiga, et luua Isamaa Mulgi osakond.

Kohtumisel käsitleti, mitmeid päevapoliitilisi teemasid, arutati Mulgi valla arenguvõimaluste üle ning vaadati vastu 2021. aasta kohalike omavalitsuste valimistele. Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on tal osakonna loomise üle hea meel: „Isamaa tugevaimaks küljeks olnud alati piirkondades tegutsevad inimesed, kes on kohalike seas tuntud ja austatud,“ ütles ta.

Mulgi osakonna loomisel valiti ka Isamaa Mulgimaa juhatus, kuhu kuuluvad: Andres Rõigas, Arvo Maling, Kalev Ots, Taevo Viitas, Ervin Tamberg, Aila Lainurm ja Dmitri Orav. Osakonna esimeheks valiti Dmitri Orav.

Mulgi vald moodustati 24. oktoobril 2017 Viljandi maakonda jäävate Mõisaküla linna ning Karksi, Abja ja Halliste valla liitumisel. Mulgi vallas elab rahvastikuregistri andmetel 2020. aasta 1. jaanuari seisuga 7492 inimest.

Vallas kuulub Isamaa Erakonnale vallavolikogu esimehe koht ja kolm abivallavanema kohta. Volikogu esimees on Arvo Maling. Abivallavanemad on Ervin Tamberg, Ene Maaten ja Dmitri Orav.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga