Kaia Iva: Eestis luuakse 633 uut lapsehoiukohta

FOTO: Scanpix/Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Euroopa Sotsiaalfondist rahastatakse 50 projekti üle Eesti, mille raames luuakse kokku 633 uut tava- või eriilmelist lapsehoiukohta. Kokku jagatakse ligi 2,4 miljonit toetusraha.

„Selleks, et lapsevanematel oleks kergem tööle naasta või jätkata tööl käimist vastavalt oma soovidele, on järjest vajalikum ka lapsehoiukohtade paindlikkus. On oluline, et kohalikud omavalitsused suudaksid tagada hoiukohti ka erivajadustega lastele ning neile peredele, kus vanemad töötavad tavapärasest erinevatel kellaaegadel,“ ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.

Tavapäraseid lapsehoiukohti luuakse 22 toetust saanud projekti ja eriilmelisi lapsehoiukohti 28 projekti raames. Enim hakatakse pakkuma lapsehoidu just ebastandardsetel aegadel – avatakse õhtuseid, öiseid ja nädalalõpu hoidusid, mis on suureks abiks graafikuga töötavatele vanematele ning käivitatakse ka võõrkeelsed – prantsuse, inglise ja saksakeelsed – lapsehoiu rühmad.

 Lisainfo: 
Innovesse said projektitaotlusi esitada kohalikud omavalitsused, eraõiguslikud juriidilised isikud, valitsusasutused või nende hallatavad riigiasutused. Taotleja enda panus pidi olema 25% omaosalust projekti abikõlblikest kuludest ja ülejäänud 75 % finantseerib Euroopa Sotsiaalfond. Innovesse esitati tähtaegselt 52 projektitaotlust, milles sooviti toetust 2 490 021 eurot, välja valitud 50 projektile antakse kokku 2 372 744 eurot. Euroopa Sotsiaalfondi taotlusvooru „Lapsehoiukohtade loomine ja teenusepakkumise toetamine 0–7-aastastele lastele“ viis Innove läbi koostöös Sotsiaalministeeriumiga ning see oli avatud 26. veebruarist kuni 25. aprillini 2018.

Toetust saanud projektide nimekirja leiab siit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga