Ühistranspordikeskuse juht: nulleurone bussipilet trahvist ei päästa

Viljandi Vabaduse platsil uute Atko Grupi busside tutvustus. Pildil Kaupo Kase ja Arvo Sarapuu. FOTO: SCANPIX/MARKO SAARM/SAKALA

Viljandimaa ühistranspordikeskuse juhataja Kaupo Kase sõnul hakkavad Viljandimaa bussides alates 1. juulist kehtima küll null eurot maksvad piletid, kuid ilma piletita ehk kaardita registreerimata sõit võib ikka lõppeda trahviga, kirjutab Sakala.

“Inimene ei maksa sõidu, vaid ainult ühiskaardi eest, kuid ilma piletita ehk kaardita registreerimata sõit võib ikka lõppeda trahviga,” ütles Kase maakonnalehele. Trahv on kuni 45 eurot ning kehtib nii piletita kui ka registreerimata sõidu eest.

Ühiskaardi saab soetada 2 euroga kas bussist või muudest müügipunkidest. Ühiskaarti ei pea isikustama ning see kehtib kõigis nulleurose pileti üle võtnud maakondades.

Alates 1. juulist kehtib nulleurone maakonna bussiliini pilet Valgamaal, Võrumaal, Põlvamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal, Ida-Virumaal, Hiiumaal, Saaremaal ja MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel liinidel Läänemaal.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson allkirjastas aprilli lõpus piletihinnamääruse, mis võimaldab juulist maakondlikel bussiliinidel endiselt senises määras piletit küsida kuid ka tasuta transporti pakkuda. Kui kohalikud ühistranspordikeskused maakondlikus bussiliikluses juulist piletihindu ei langeta, näiteks nullini, siis nad tõenäoliselt jäävad vähemalt osaliselt ilma riigieelarves ette nähtud maakondliku ühistranspordi lisarahastusest.

Tasuta ühistranspordi plaani on kritiseerinud nii opositsioonierakonnad, koalitsioonipartner Isamaa, eraettevõtjad kui ka valdkonna eksperdid. Kriitikute sõnul ei aita tasuta sõiduvõimalus lahendada Eesti ühistranspordi tegelikke probleeme.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.