Oluline samm Eesti julgeolekule: Vene kodanikud kaotavad relvaload

Kolmandate riikide kodanikelt relvalubade äravõtmine sai kõigi Riigikogus esindatud erakondade toetuse.

Riigikogu võttis kolmapäeval vastu Isamaa fraktsiooni algatatud relvaseaduse muudatused, millega ei väljastata enam relvalube kolmandate riikide kodanikele. Tegu on tänases julgeolekuolukorras üliolulise sammuga minimeerimaks viienda kolonni tekkimise ohtu, rõhutas Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Seadusemuudatusega saab edaspidi Eestis taotleda relvaluba vaid Euroopa Liidu ja NATO liikmesriigi kodanik, kel on Eestis elamisluba või kes elab siin elamisõiguse alusel. Lisaks peavad nad relvaloa eksami läbima eesti keeles. Sealjuures puudutab uus seadus nii füüsilisi kui ka juriidilisi isikuid ehk oma relvaloast jäävad ilma ka Vene kodanike asutatud laskeklubid.

„Eesti on üle 30 aasta olnud taas iseseisev riik, kuid ometi on viivitatud sammudega, mis viiksid meid välja okupatsiooniaja taaga alt. Läks vaja täiemahulist sõda Ukrainas ning kümnete tuhandete süütute hukkumist Venemaa terrori all, et jõuda Eesti poliitikute vahel ühisosani: haridus peab olema täielikult eestikeelne, punamonumentide koht pole avalikus ruumis ning tänavad ei tohi kanda massimõrvarite nime,“ sõnas Seeder.

Riigikogu aseesimees jätkas: „Eelmainitud seadusemuudatused, mis Isamaa eestvedamisel lõpuks vastu võeti, puudutavad suuresti inimeste meelsust, nende vaimu mürgitamist Vene propaganda poolt. Täna astusime konkreetse sammu, mis on seotud meie julgeoleku füüsilise tagamisega. Eesti ei saa endale lubada viienda kolonni tekkimise võimalust.“

Seadusemuudatuse kohaselt kaotavad väljastpoolt Euroopa Liidu ja NATO riike pärit välismaalaste relvaload kehtivuse aasta jooksul. Määratlemata kodakondsuseta inimeste ehk halli passi omanike puhul pärast praeguse loa kehtivuse lõppemist neid ei uuendata.

Kommentaarid artiklile “Oluline samm Eesti julgeolekule: Vene kodanikud kaotavad relvaload

  • 28. veebr. 2023 kell 07:34
    Permalink

    Hr.Aeg! Olite Politseiameti peadirektor (2007.a.) kui toimus Pronksiöö. Hämmastav, et lasite tollal mitu aastat tegutseda Öisel Vahtkonnal ja teistel venemeelsetel tegelastel. Võite muidugi väita, et see rohkem Kaitsepolitsei rida, kuid elanikkonna turvalisus ja vara kaitse oli ikka teie töö. Kas tõesti polnud Kaitsepolitseil mingeid andmeid riigivaenulikust tegevustest ja kui oli, siis miks midagi ei võetud ette? Miks Venemaa kodanikke peale karistuse kandmist ei saadeta riigist välja? See õigus on Siseministeeriumil alati olnud! Väga palju küsimärke Teie teenistuse kohta. Kas Isamaa ridades suudate viia ellu selle partei programmi ja põhitõdesi. Teie valija.

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga