MTA: maksuvaba tulu soovitakse kätte saada ühekorraga

FOTO: Scanpix/ Aivar Aotäht / Sakala

Maksu- ja tolliameti (MTA) küsitlusest selgub, et inimesed soovivad maksuvaba tulu kätte saada ühekorraga, ameti andmetel on kasutamata tulumaksuvabastuse summa on 10 kuuga kasvanud 116 miljoni euroni. 

“Küsitlus maksuvaba tulu mittekasutanud inimeste seas näitas, et valdavalt on inimesed oma maksuasjad siiski jõudnud läbi mõelda ning teinud vastavalt oma aastatulule teadliku otsuse maksuvaba tulu kasutamise kohta,” ütles MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi pressiteate vahendusel.

Küsitluse andmetel on pooled maksuvaba tulu kasutamisest loobunud inimesed on teinud seda soovist saada soodustus kätte ühekorraga peale tulude deklareerimist.

Kõik, kes ei ole maksusoodustust ära kasutanud, saavad seda teha aga hiljemalt tulu deklareerimise käigus järgmise aasta veebruaris ning saavad enammakstud tulumaksu tagasi, kui neil ei ole aasta jooksul muid lisatulusid olnud.

“Lisaks maksusoodustuse ühekorraga kättesaamisele on igakuisest maksuvabast tulust loobutud veel seetõttu, et saadakse lisatulusid või soovitakse olla maksuvaba tulu kasutamisel konservatiivne ja vältida igal juhul juurde maksmist. Kümnendik vastanutest leidis siiski ka, et tal ei ole olnud piisavalt teadmisi maksuvaba tulu kasutamise võimalustest,” lisas Liivamägi.

MTA viis küsitluse läbi 26. novembrist 6. detsembrini, kokku vastas 518 inimest. Valimisse kuulusid inimesed, kellel oli aasta jooksul võimalus kasutada maksuvaba tulu maksimaalses määras, kuid ei olnud seda seni ükski kuu teinud.

Kommentaarid artiklile “MTA: maksuvaba tulu soovitakse kätte saada ühekorraga

  • 22. dets. 2018 kell 07:18
    Permalink

    See kinnitab inimeste teadliķkust oma rahaasjade korraldamisel, ehk ei ole kuidagi põhjendatud 2 samba kohustuslikkus ning tilgutav väljamaksesüsteem.

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga