Märtsipommitamise ohvrite meenutuseks helisevad Tallinna kirikute kellad

Pildimeenutus Tallinna Jaani kirikust 1944. aasta 9. märtsi pommirünnaku järel. Foto: Tallinna Jaani koguduse ja kiriku Facebooki leht

9. märtsi õhtul kell 19.15 helisevad Tallinna kirikute kellad, et meenutada 1944. aastal punaväe toime pandud märtsipommitamise ohvreid.

Tallinna praost, Tallinna Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu kirjutab koguduse Facebooki lehel, et kell 19.15 algav kellade helin meenutab seda õhtut ja ööd, mil punavägi pommitas Tallinna.

„Jumalatu riik tegi julma hävitustööd. Nende kellade helide ajal võiksime paluda Jumala armastuse hõlma kõik vägivaldsete režiimide tõttu hukkunud ja kannatanud ning lubada, et püüame elada nii, et me ei haavaks sõnadega oma ligimesi ega hävitaks ükskõiksusega ühtegi inimest. Me pole täiuslikud, aga võime saada paremaks. Ja veel – vaadates tänast Tallinna vanalinna ja paljusid teisi 1944. aasta 9. märtsil hävitatud paiku, võiksime meenutada ka seda, milline see linn veel 40 aastat tagasi oli. Me saame olla tänulikud selle eest, kui ilusaks meie linn on muutunud, paljude poolt muudetud,“ kirjutab Tammsalu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga